banner6

Cumhurbaşkanı Tatar, İznik Genç İş Adamları Derneği heyetini kabul etti

banner37

Cumhurbaşkanı Tatar: “KKTC’nin daha da güçlenmesi için özellikle iletişim çağında yapılacak her türlü temas, yatırım, proje ve çalışma önemlidir”

Cumhurbaşkanı Tatar, İznik Genç İş Adamları Derneği heyetini kabul etti
banner99

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İznik Genç İş Adamları Derneği heyetini kabul etti.

Cumhurbaşkanlığından verilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Cumhuriyeti ile ticari ilişkilerle turizm ve kültürel temasların artmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Uluslararası bazı sorunlardan dolayı KKTC’nin tanınmasının engellendiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC’nin kendi gayretleriyle çok sayıda yabancı öğrenci ve turistin ülkeye geldiğini belirtti.

“KKTC gerçeği artık dünyada kabul görüyor” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs Türk halkının kendi devleti ile yola devam ettiğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs’ta iki ayrı egemen eşit devletin varlığına dayalı yeni siyasete değinerek, Anavatan Türkiye ile eskiden olduğu gibi ilişkilerin gelişmesinin ve doğal zenginliklerin olduğu bölgede hak ve hukukun, güvenliğin korunmasının önemine değindi.

KKTC’nin güçlü olmasının önemine işaret eden Cumhurbaşkanı Tatar, bir Türk devleti olarak KKTC’nin daha da güçlenmesi için özellikle iletişim çağında yapılacak her türlü temasın, yatırım, proje ve çalışmanın önemli olduğunu kaydetti.  

KKTC’de doğru yatırımlar ve iş olanaklarının değerlendirilmesi, doğru ilişkiler kurularak birlikte büyüme sürecine geçilmesinin temennisi dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, Bursa ile KKTC arasındaki gönül birliğinin artmasını diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104