banner6

Cumhurbaşkanı Tatar, Lefkoşa Türk Lisesi Barutçuzade Ahmet Vasıf Efendi Kütüphanesi’nin açılışına katıldı

banner37

Cumhurbaşkanı Tatar, Lefkoşa Türk Lisesi Barutçuzade Ahmet Vasıf Efendi Kütüphanesi’nin açılışına katıldı
banner151 banner143

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Lefkoşa Türk Lisesi’nin 125. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla gerçekleşen Barutçuzade Ahmet Vasıf Efendi Kütüphanesi açılış törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar törende yaptığı konuşmada, açılışının yapıldığı kütüphanenin önemine değinerek kütüphane projesini hayata geçiren ekibin, Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin ve Barutçuzade Vakfı’nın bu projesinin örnek teşkil etmesi temennisinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Tatar;  “Bugün, atalarımızın bu topraklarda verdiği mücadele ile kendilerinin harcamadığı ama gelecekte bizler ve sizler için ayırdıkları ve vakfettikleri malların nasıl değerlendirilebileceğini hep birlikte görüyoruz” dedi.

KKTC’de ihtiyaç duyulan alanlarda proje geliştiren ekiplerin Vakıflar İdaresi’ne başvurarak projelerin hayata geçirilmesinde imkanlarımızın olduğunu gördüğümüzü dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, imkanları iyi yönetip halkın geleceği için vakıf mallarının idaresinde Kıbrıs Vakıflar İdaresi Başkanı İbrahim Benter’e büyük görev düştüğünü ifade etti.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar törendeki konuşmasında verdiği mesajda, “Büyük fedakârlıklar sonucu bugüne taşınan vakıf malları kimsenin şahsi çıkarına olmamalıdır” dedi.

Asırlardır atalarımızın verdiği mücadelenin önemini bir kez daha hatırladığımızı belirten Cumhurbaşkanı Tatar, gençlere seslendiği konuşmasında, cumhuriyete sahip çıkmanın önemini vurguladı. Cumhurbaşkanı Tatar, gençlerin imkanları değerlendirip iyi eğitim almalarını ve gelecekte ülkemizin daha güzel günlere ulaşması için hizmet vermeleri temennisinde bulundu.

Lefkoşa Türk Lisesi’nin 125. yılını kutlayan Cumhurbaşkanı Tatar,  öğrencilere başarılar diledi.

Açılış konuşmasını LTL Müdürü Niyazi Türkseven’in yaptığı törende, Barutçuzade Vakfı adına Av. Metin Hakkı ve Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu da birer konuşma yaptı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104