Cumhurbaşkanı Tatar, Pakistan Ankara Büyükelçiliği 1. Sekreteri İfrah Tariq’i kabul etti

banner37

Cumhurbaşkanı Tatar, Pakistan Ankara Büyükelçiliği 1. Sekreteri İfrah Tariq’i kabul etti
banner8

Birkaç hafta önce Antalya’da düzenlenen Diplomasi Forumu’nda, Pakistan Dışişleri Bakanı Shah Mahmood Qureshi ile bir araya gelerek görüştüğünü dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, bu görüşmede, KKTC’de yaşamını sürdüren binlerce Pakistan uyruklu kişinin varlığından duyduğu mutluluğu ifade ederek, bu insanların ne denli güvenilir ve çalışkan olduğuyla ilgili duygu ve düşüncelerini ifade ettiğine dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC’yle çok iyi ilişkilere sahip, “Müslüman din kardeşleri Pakistan’ın Dışişleri Bakanı Shah Mahmood Qureshi’e aktardığı düşüncelerin Qureshi’de memnuniyet yarattığını” vurguladı.

“İLİŞKİLERİMİZİN DAHA DA İLERİ GİTMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM”

KKTC’de bürokratik bir dizi temaslarda bulunacak olan Pakistan Ankara Büyükelçiliği Birinci Sekreteri İfrah Tariq ve üçüncü katip Faraz Arshad vasıtasıyla Pakistan Hükümeti adına Pakistan Başbakanı Imran Khan’a en içten duygu ve selamlarını ileten Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC’nin İslamabad’ta özel temsilciliği bulunduğunu anımsatarak, hali hazırda çok iyi ilişkilere sahip iki ülkenin ilişkilerinin daha da ileriye taşınması temennisini dile getirdi.

banner134
Pandemi sonrası KKTC’nin gelişiminin devam edeceğine olan inancını ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, pandemi koşullarının sona ermesinin ardından Pakistan’a geliş gidişlerin normal seyrine döneceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Tatar, Pakistan Ankara Büyükelçiliği yetkililerine temaslarında başarılar diledi.

Ankara Büyükelçiliği Birinci Sekreteri İfrah Tariq de yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Tatar’a Pakistan’la ilgili duygu ve düşünceleri nedeniyle teşekkürlerini iletti.

KKTC’de öğrenci ve çalışan olarak bulunan Pakistan vatandaşları ile yapmış olduğu temaslarda gerek eğitim gerekse bürokrasi konularında getirilen memnuniyeti dile getiren Tariq, KKTC İslamabad Temsilciliği’nin KKTC’ye gelecek Pakistan yurttaşlarına yönelik gerçekleştirdiği önemli hizmetler nedeniyle teşekkür etti.

KKTC’de bulunan Pakistan uyruklu kişilerin sayısının gün geçtikçe arttığını, bu kişilerin KKTC ekonomisine yapmış olduğu katkılar nedeniyle gururlu olduklarını kaydeden İfrah Tariq, KKTC üniversitelerindeki eğitim kalitesinin altını çizdi.

Kabulde Cumhurbaşkanlığı Özel Danışmanı Muslu Akgüney, Cumhurbaşkanlığı Sağlık Danışmanı Nedime

YORUM EKLE
YORUMLAR
KIBRISLI VATANDAS
KIBRISLI VATANDAS - 2 hafta Önce

YANI PAKISTAN SENI TANIYACAK?

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75