banner6

Cumhurbaşkanı Tatar:Ülkemizin gelecekteki söz sahibi çocuklarımıza, devletin imkanlarıyla sahip çıkmamız gerekiyor

banner37

Cumhurbaşkanı Tatar:Ülkemizin gelecekteki söz sahibi çocuklarımıza, devletin imkanlarıyla sahip çıkmamız gerekiyor
banner150 banner151 banner143

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar eşi Sibel Tatar ile birlikte, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Şehit Tuncer İlkokulu’ndan gelen öğrencileri ve öğretmenlerini kabul etti.

Şehit Tuncer İlkokulu öğrencilerinin Cumhurbaşkanlığı’na yaptığı kortej yürüyüşü etkinliğinde öğrenciler tarafından yapılan konuşmalarda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın, Atatürk ilke ve inkılaplarının anlam ve önemine vurgu yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı bahçesinde öğrencilerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Tatar onlara hitaben yaptığı konuşmasında, öğrencileri Cumhurbaşkanlığı’nda görmekten duyduğu mutluluğu ifade ederek öğrencilerin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Cumhurbaşkanı Tatar, kendisinin ve eşi Sibel Tatar’ın da Şehit Tuncer İlkokulu’ndan mezun olduklarını belirterek, “Çocuklar bizim geleceğimizdir. Onlara güveniyoruz. Onlar gelecekte ülkeyi yönetecektir. Bu ülkede söz sahibi olacaklardır. Onlara devletin imkanlarıyla sahip çıkmamız gerekiyor” dedi.

İlkokul çağında kazanılan dostlukların önemine işaret ettiği konuşmasında Cumhurbaşkanı Tatar, özellikle ilkokul öğretmenlerinin her zaman hatırlandığına, bu nedenle ilkokul öğretmenlerinin önemine değindi.

Ulu Önder Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın önemini dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, egemenliğin öneminin ve devlete sahip çıkmanın gerekliliğinin altını çizdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110