banner6

Cumhurbaşkanlığı: Derinya’daki eyleme ilişkin girişimler devam ediyor

banner37

Cumhurbaşkanlığı: Derinya’daki eyleme ilişkin girişimler devam ediyor
banner151 banner143

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada, fanatik Rum grupları tarafından bu akşam Derinya’da yapılması planlanan eyleme ilişkin, Cumhurbaşkanlığının Birleşmiş Milletler (BM) ve Rum Yönetimi nezdinde girişimlerinin devam ettiği bildirildi.  Açıklamada, hem BM hem de Kıbrıs Rum Yönetimine, bu tür eylemlerin Kıbrıs’ta barışa ve huzura katkısı olmadığı gibi gerginlik yaratma riski taşıdığı izah edildi, provokasyonlardan kaçınılması gerektiği belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı açıklamasında;

‘Rum grupları tarafından bu akşam Derinya’da yapılması planlanan eyleme ilişkin, Cumhurbaşkanlığının BM ve Rum Yönetimi nezdinde girişimleri devam ediyor. Hem BM hem de Kıbrıs Rum Yönetimine, bu tür eylemlerin Kıbrıs’ta barışa ve huzura katkısı olmadığı gibi gerginlik yaratma riski taşıdığı izah edildi, provokasyonlardan kaçınılması gerektiği belirtildi.

Derinya bölgesinde bugün fanatik gruplarca yapılacağı anlaşılan eylemin ara bölgeye taşmaması ve sınırlarımızın ihlal edilmemesi için BM ve Rum tarafının gerekli tedbirlerini ciddiyetle almasını bekliyoruz.

İki toplum arasında gerginliğe yol açacak her türlü kışkırtıcı eylemden uzak durulması ve bu tür hareketlenmeler karşısında tedbirlerin alınması gerekmektedir.

Bu tür provokasyonlar karşısında bütün kesimlerin soğukkanlılığını koruyarak kışkırtmaların amacına ulaşmasına engel olması büyük önem taşımaktadır.’ denildi.
        
        
                

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104