Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Komitesi’nin ilk toplantısı gerçekleştirildi

banner37

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Komitesi’nin ilk toplantısı gerçekleştirildi
banner90
banner99

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Komitesi’nin ilk toplantısı Cumhurbaşkanlığı’nda gerçekleştirildi. Yazar Ferhat Atik başkanlığındaki komite toplantısına üyeler, Mustafa Ersenal, Hasan Hüseyin, Abdullah Öztoprak, Laden İnce, Havva Tatar, Serkan İlseven, Doruk Hastunç ve Hüseyin Köroğlu katıldı.
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar toplantının başında Cumhurbaşkanı ve kendi adına komite üyelerine başarılar dileyerek toplantıdan ayrıldı.
Toplantıda komitenin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve dünyayı hedef alan vizyonu ve misyonu üzerine çalışmalar yapılırken, sanat ve sanatçıyı konu alan yasalar ile telif hakları konusunda çalışmaları destekleme yanında, devletin ve halkın kültür sanat envanterini belirleme için de kararlar alındı, kültür sanat konusunda, ülkeyi tanıtıcı ve geliştirici adımlar atılması konusunda izlenecek yol belirlendi.

banner134
Ülkede sanat ve kültürün kelimesindeki öneme vurgu yapan Komite’nin, gerçekleştirilecek tüm projelerin görüşüleceği ikinci toplantısı 24 Aralık’ta yapılacak.
        
        
               

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75