banner6

Cumhurbaşkanlığı’nda Engellilere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları görüşüldü

banner37

Cumhurbaşkanlığı’nda Engellilere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları görüşüldü
banner99

Cumhurbaşkanlığı Engelliler Komitesi ve Sağlık Bakanlığı Yataklı Tedavi Kurumlar Dairesi Müdürlüğü iş birliğinde kamu yanında, kurum ve kuruluşlarından temsilcilerin katılımı ile “Engellilere Verilecek Sağlık Kurul Raporları” hakkındaki yönetmelik düzenleme toplantısı Cumhurbaşkanlığı’nda gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre toplantıda, engelli bireylerin kamu kurum ve kuruluşlarına sunduğu sağlık kurulu raporlarının uluslararası alanda sınıflandırılması, adil bir sınıflandırmanın yapılması, engelli verilerinin dijital ortamda toplanması ve ilgililerle paylaşılabilmesinin yanında; engelli bireylerin farklı kurumlara sunmak amacıyla tekrar tekrar rapor alımının ortadan kalkması, kamudaki iş yoğunluğunun ve sürecinin kısaltılması konuları ele alındı.

banner134

Toplantıda, bu çalışmanın engelli bireylerin kamudaki sorunlarının çözümüne katkı koyacağı değerlendirildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2021, 14:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muzaffer coşkun
Muzaffer coşkun - 6 ay Önce

Engelli anne baba sı iş bulamadığı zaman. Çocuğuna bakabilecek iş imkanıda sağlayabilseniz süper olacak ama hep lafta kalıyor malesef.okadar belediyeye gittim hiç kimse yardımcı olmadı.tel.aldılar 6 aydır arayan soran yok.1de engelli gününde bir gün değil hergün farkındayız derler ekonomi bakanlığına kadar gittim boş boş boş malesef

banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104