"Cumhurbaşkanlığını yok sayma amacı güdülmedi”

banner37

"Cumhurbaşkanlığını yok sayma amacı güdülmedi”
banner90

Kıbrıs Türk Ticaret Odası, Türkiye – KKTC Ticaret Odası Formu çerçevesinde 6 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen 1’inci Ekonomi Konferansı ile ilgili açıklama yaptı…

Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) açıklamasında, 1’nci Ekonomi Konferansı’nda Türkiye ve KKTC yetkililerinin iş insanları ile bir araya getirildiği ve çalışmaların büyük bir başarı ile sonuçlandırıldığını ayrıca ülkenin ekonomik sorunlarının ciddiyetle masaya yatırılıp gerekli kararların alındığı ifade edildi.

Açıklamada, Türkiye-KKTC Ticaret Odası Formu 1. Ekonomi Konferansı çalışmalarında herhangi bir makamı ama özellikle de Cumhurbaşkanlığını yok sayma veya bu makamlara saygısızlık etme amacı güdülmüş olmasının söz konusu olmadığı vurgulandı.

‘Kıbrıs Türk Ticaret Odası, iç politikaya alet olmayacak kadar deneyimli ve kurumsal bir kurumdur. Organizasyon çalışmalarını birlikte sürdürdüğümüz paydaşlarımızdan da bu anlamı taşıyacak herhangi bir istek veya telkin gelmemiştir’ denilen açıklamada ‘Türkiye-KKTC Ticaret Odası Forumu 1. Ekonomik Konferansı çalışmalarını politize etme girişimleri bizleri derinden üzmüştür. Özellikle Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada ifade edilen ithamları hak etmediğimizi değerlendiriyoruz’ ifadeleri kullanıldı.

Kıbrıs Türk halkının, ciddi tehditler ve ağır ekonomik sorunlarla karşı karşıya olduğuna dikkat çekilen Ticaret Odası açıklamasında bu tehdit ve sorunların üstesinden gelebilmek için birlik ve beraberliğe özen gösterilmesi, siyasal yarışmaların demokratik kurallar içinde sürdürülmesi gerektiği vurgulandı.

Açıklamada ‘Kıbrıs Türk Ticaret Odası, toplumsal birliğe gerekli özeni göstermek ve iç siyasete ilişkin konulara mesafeli duruşunu korumak kararlılığındadır’ denildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 22:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Hürcan
Mehmet Hürcan - 7 ay Önce

Kıbrıs Türk Ticaret Odası masal anlatıyor

ali veli
ali veli - 7 ay Önce

verdiğiniz cevap sizi tatmin etti mi? yazıklar olsun.

SIRADAKİ HABER

banner107

banner108