banner6

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99.yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

banner37

Töre, mesajında şunları kaydetti: “Cumhuriyet; Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde istiklâl ve istikbal uğruna milli ve manevi değerlerini çiğnetmeyen, her türlü zorluğa rağmen Kurtuluş Savaşını eşsiz bir zaferle taçlandıran kahraman ecdadımızın bizlere emanetidir.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99.yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.
banner151
Cumhurbaşkanı Vekili, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99.yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.
Töre, mesajında şunları kaydetti:
“Cumhuriyet;  Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde istiklâl ve istikbal uğruna milli ve manevi değerlerini çiğnetmeyen, her türlü zorluğa rağmen Kurtuluş Savaşını eşsiz bir zaferle taçlandıran kahraman ecdadımızın bizlere emanetidir.
Tarihin hiçbir döneminde esaret altına alınamayan Türk milleti, Kurtuluş Savaşını zaferle sonuçlandırarak kimseye boyun eğmeyeceğini tüm dünyaya bir kez daha kanıtlamıştır.
Bu tarihi gün, bizi biz yapan ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür. 
Bu emanet, sadece bir yönetim biçimi  olmanın ötesinde, Türk Milletinin en kıymetli eseridir.
Kıbrıs Türk halkı Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunu,  İngiliz sömürge yönetiminden beri milli bir bayram olarak kutlamaktadır ve İstiklal Marşını Anavatan Türkiye ile birlikte okumaktadır.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhuriyet en büyük eser, en büyük bayramdır”  ifadesi ebediyete kadar bizlere ışık tutacak yol gösterecektir.
Bu duygu ve düşünceler içerisinde; başta Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, canları ve kanları ile bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi sonsuz şükran ve rahmetle anıyor, tüm milletimizin  Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2022, 15:33
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104