banner6

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu'nda Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı bütçesi görüşülüyoR

banner37

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu'nda 1 milyar 315 milyon 545 bin 400 Türk Lirası olarak önerilen Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı bütçesi görüşülüyor.

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu'nda Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı bütçesi görüşülüyoR
banner99

Bütçeyle ile ilgili ilk sözü CTP Milletvekili Fide Kürşat aldı. Kürşat konuşmasında, bu yılın sancılı olmasının beklendiğine dikkat çekerek, tarım bütçesinin önemli olduğunu söyledi.
KKTC’nin dışa bağlı ve kırılgan yapısıyla tüm sektörlerde çok ciddi sorunlar yaşandığını kaydeden Kürşat, dövizde yaşanacak herhangi bir dalgalanmayla bütçede ciddi sıkıntıların yaşanacağını söyleyerek, ek bütçe sinyallerinin şimdiden alınmaya başlandığını belirtti.
Ülkede katma değeri yüksek alternatif üretimlerin yapılması gerektiğine dikkat çeken Kürşat, dünyada enflasyon yaşanırken ülkede TL’nin de değer kaybetmesiyle enflasyonun katmerlenerek arttığının görüldüğünü söyledi.
Doğrudan Gelir Desteği ödemelerindeki sıkıntılara değinerek, geçen yıldan ödenmesi gereken destek ödemeleri olduğunu kaydeden Kürşat, bu ödemelerin ne zaman yapılacağını sordu.
Kürşat, halen ödenmeyen gübre desteğinin ise, fiyatlardaki ciddi artıştan dolayı üreticiye katkısının önemini yitirdiğini savundu.  
Kaçak et konusunda Veteriner Dairesi’nin nasıl hareket ettiğini soran Kürşat, enflasyondan en çok etkilenen tarım ve hayvan üretimi konularda bakanlığın nasıl bir çalışma yaptığını merak ettiğini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104