banner6

Dadandığı ağılda kuzu bırakmadı

banner37

Dadandığı ağılda kuzu bırakmadı
banner151 banner143

Güren TİLKİ

   Cengizköy’de Derviş Yılmaz Şehitzade’ye ait ağıl içerisinden geçen hafta çalınan melez cinsi 6 aylık iki erkek ve 7 aylık iki dişi kuzuyla ilgili A.J. isimli kişi tutuklandı. Polis, zanlının geçen ay aynı ağıldan çalınan 15 kuzuyla da ilgisinin olduğu düşüncesiyle dün A.J.’yi Lefke’de mahkemeye çıkardı ve hakkında 7 günlük ek tutukluluk emri aldı.

   Lefke Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru, 12-13 Temmuz tarihleri arasında Cengizköy’de Derviş Yılmaz Şehitzade’ye ait ağıl içerisinden melez cinsi 6 aylık iki erkek ve 7 aylık iki dişi kuzunun sirkat edildiğini belirtti.

   Polis, mesele ile ilgili olarak yapılan soruşturma neticesinde zanlı A.J.’nin Bağlıköy’de kullanımında bulunan ağıl içerisinde sirkat edilen kuzulardan ikisi ile kuzunun taşınmasında kullanılan HE 619 plakalı Mazda marka salon aracın bulunarak emare zapt edildiğini kaydetti.

   Zanlının aynı gün mahkeme emri ile tutuklandığını ancak hâlâ aranan iki kuzu daha olduğunu söyleyen polis, ayrıca aynı ağıldan 25 Haziran 2022 tarihinde 10 adet 6 aylık erkek ve 5 adet 6 aylık dişi sakız cinsi kuzuların sirkat edildiğini ve zanlının bu suçla da bağı olup olmadığının araştırılacağını belirterek, zanlının 7 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

   Lefke Kaza Mahkemesi Başkanı Banu Soyer, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104