Dağaşaner, toprağa verildi

banner37

Haspolat'ta hayvanlarını otlattığı sırada kaybolan ve önceki gün cansız bedenine ulaşılan 93 yaşındaki İsmail Dağaşaner, son yolculuğuna uğurlandı

banner87
Dağaşaner, toprağa verildi
banner8

   Haspolat’ta hayvanlarını otlatmaya çıkıp eve dönmeyen ve 48 saat arandıktan sonra önceki gün cansız bedeni bulunan 93 yaşındaki İsmail Dağaşaner, dün son yolculuğuna uğurlandı.

   Hamitköy sakini olan, 4 çocuk 6 da torun sahibi olan Dağaşaner,  Hamitköy Mezarlığı’nda toprağa verildi.

   Her gün sabah 07.30’da hayvanlarını otlatmak için gittiği ağılından hayvanlarıyla birlikte ayrılan Dağaşaner, en son 14 Haziran’da saat 09.30 sıralarında bölge sakini Nejmi Yürün tarafından, Haspolat’ın kuzeybatı bölgesinde bulunan dere yatağında görülmüştü.

   Polis, sivil savunma ve itfaiye ekipleri bölgede termal kamera eşliğinde geniş çaplı araştırma yapmış ancak bu süreçte sonuç alamamıştı.

   Bölgede bulunan tüm kameraları inceleyen polis ekipleri, Dağaşaner’i saat 07.30 sıralarında keçileriyle birlikte dere yatağına doğru giderken görüntülemiş ancak daha sonra hayvanların yalnız döndüğü ve Dağaşaner’in olmadığı görüntülerde tespit edilmişti.

   Dağaşaner, önceki gün sabah saat 10.00’da yerde hareketsiz halde bulunmuştu.  Olay yeri inceleme ekibi, olay mahallinde Dağaşaner’in hayvan otlatırken elinde tuttuğu tahta sopayı ve sarı renk çizmelerini de emare olarak almıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108