Dağaşener’in cesedine babalar gününde ulaşıldı

banner37

Haspolat’ta 48 saattir aranan 4 çocuk 6 torun sahibi 93 yaşındaki İsmail Dağaşaner dün aynı bölgede evlatları tarafında ölü olarak bulundu

Dağaşener’in cesedine babalar gününde ulaşıldı
banner90

Doğan SAMER

Haspolat’ta hayvanlarını otlatmaya çıkıp eve dönmeyen ve 48 saattir aranan 4 çocuk 6 torun sahibi 93 yaşındaki İsmail Dağaşaner dün aynı bölgede evlatları tarafında ölü olarak bulundu.

İki gün önce Haspolat Sanayi Bölgesi’ne hayvanlarını otlatmaya giden ve kendisinden iki gündür haber alınamayan Hamitköy sakini 93 yaşındaki İsmail Dağaşaner, dün sabah 10.00’da evlatları tarafından yerde hareketsiz halde bulundu.

Babalar Günü’nde en büyük acıyı yaşayan evlatları, Dağaşaner’in başucunda gözyaşı döktü.

Polis, olay mahallinde inceleme yaptı

Olay yeri inceleme ekibi, olay mahallinde Dağaşaner’in hayvan otlatırken elinde tuttuğu tahta sopayı ve sarı renk çizmelerini emare aldı.

banner9
Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, ilk tahkikatta cinayet bulgusuna rastlamadı. Olay mahalline sağlık ekipleri de gitti. Ancak Dağaşaner’in ilk bulgulara göre iki gün önce ölmüş olabileceği ihtimalini polislere bildirdi.

Dağaşaner’in cesedi polis ambulans aracıyla Dr. Burhan Nalbatoğlu Devlet Hastanesi’nin morguna kaldırıldı.

Olay nasıl olmuştu?

Her gün sabah 07.30’da hayvanlarını otlatmak için gittiği ağılından hayvanlarıyla birlikte ayrılan Dağaşaner, en son 14 Haziran’da saat 09.30 sıralarında bölge sakini Nejmi Yürün tarafından, Haspolat’ın kuzey batı bölgesinde bulunan dere yatağında görülmüştü.

Polis, sivil savunma ve itfaiye ekipleri bölgede termal kamera eşliğinde geniş çaplı araştırma yapmış ancak bu süreçte sonuç alamamıştı.

Bölgede bulunan tüm kameraları inceleyen polis ekipleri, Dağaşaner’i 07.30 sıralarında keçileriyle birlikte dere yatağına doğru giderken görüntülemiş ancak daha sonra hayvanların yalnız döndüğü ve Dağaşaner’in olmadığı görüntülerde tespit edilmişti.

Aramalara Dağaşaner’in oğulları, torunu ve bölge sakinleri de katılmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108