"Dağın en ücra noktasına kadar çöp dökülüyor"

banner37

"Dağın en ücra noktasına kadar çöp dökülüyor"
banner90
banner99

TDP Milletvekili Zeki Çeler, gerek muhalefette gerek iktidarda burada söylenen sözlerin veya eleştirilerin dikkate alınmasının önemine işaret ederek, turizmden önce çevreye dikkat çekmek istediğini, çünkü dağın en ücra noktasına kadar çöp döküldüğünü söyledi.

banner134
Çeler, bu konuda ciddi bir yasal düzenleme, denetim ve ceza getirilmesi gerektiğini ifade ederek, çevrenin artık çevre olmadığını kaydetti. Çevreye devletten veya vatandaşlardan daha fazla yabancıların, turistlerin sahip çıkmaya, temizlemeye çalıştığını ifade eden Çeler, turizmde de alternatiflerin çoğaltılması, her şey dahilden fazla yerli esnafa katkı sağlayacak bir alternatifin getirilmesinin önemine değindi.

Turizmden kazanılan paranın ülke içinde bırakılmasının bir şekilde sağlanmasının ülke ekonomisini, yerel işgücü ve yerel üretimi olumlu etkileyeceğini ifade eden Çeler, Güney’den gelen turistlerin de örneğin sadece Lokmacı kapısında değil, diğer yerleri de gezmesinin sağlanmasının ekonomi açısından önemli olduğunu söyledi.

Çeler, sosyal medya reklamlarına önem verilmesi, karayolları, çevre, yerel işgücü, yerel istihdama da gereken önemin verilmesi gerektiğini ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75