banner6

Dağman, çalışanların anlamsız suçlanmasını kınadı

banner37

Gümrük Çalışanları Sendikası (Güç-Sen) Yönetim Kurulu Başkanı Derviş Dağman, “çalışanların anlamsız suçlanması, yalan, yanlış itham edilmesini” kınadı.

Dağman, çalışanların anlamsız suçlanmasını kınadı
banner151 banner143

Dağman yaptığı yazılı açıklamada, bir gazetenin sürekli “doğru” bilgiyi almadan, iddia üzerine haber yaparak gümrük çalışanlarını suçladığını belirterek, bu tarz çirkin açıklamaların devam etmesi durumunda Güç-Sen olarak yargıya başvurmak durumunda kalacaklarını kaydetti.

Gümrük Çalışanları olarak görevlerinin ülkeye giriş yapan her türlü eşyadan yasalar çerçevesinde vergi almak, vergiden kaçınanları cezalandırmak olduğunu ifade eden Dağman, dairelerinde işlemler ve vergilendirmenin dönem dönem farklılıklar gösterdiğini belirtti.

Dağman, bu durumun bazen vergi oranlarının güncellenmesinden, bazen de ithal edilen ürünlerin gösterdiği farklılıklardan kaynaklandığını kaydetti.

İlgili gazetede yer alan haberde de, karavanlarda iç donanım farklılık gösterdiği için vergi farkı doğduğunu belirten Dağman, “Çalışanımızın anlamsız suçlanması, yalan yanlış itham edilmesini şiddetle kınıyoruz. Bu tarz çirkin açıklamaların devam etmesi durumunda Güç-Sen olarak yargıya başvurmak durumunda kalacağımızı üzülerek belirtiriz” dedi.

Dağman şöyle devam etti: “Ülkenin daha iyi olması, vatandaşın daha iyi hizmet alabilmesi için Gümrük Çalışanları olarak doğru, dürüst ve yasaların öngördüğü şekilde vergi toplamaya; ödemek istemeyenlere ceza kesmeye ve görevimizi en iyi şekilde yapmaya devam edeceğiz. Vergi ödemek istemeyenlerin atmak istediği çamur bizi asla yıldırmayacaktır.”

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2017, 15:22
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104