banner6

“Daha iyi bir yönetim için var gücümle çalışacağım”

banner37

HP Lefkoşa Milletvekili Adayı Volkan Bilal Emirkanı, ülkemizde, değerlerimizden kurumlara kadar ciddi bir erozyon süreci yaşandığını belirterek, geniş yelpazede adımlar atmak için aday olduğunu kaydetti

“Daha iyi bir yönetim için var gücümle çalışacağım”
banner151

Ahmet UÇAR


HER ALANDA ADIMLAR ATILMALI… Altyapıdan sağlık sektörüne, eğitimden ekonomiye, spordan gençlere, sanattan turizme kadar çok geniş bir yelpazede adımlar atılması gerektiğine vurgu yapan Emirkanı, tüm bunları başarabilmek ve bu ülkenin daha iyi yönetilmesine katkı sağlayabilmek için aday olduğunu söyledi.


Halkın Partisi (    HP) Lefkoşa Milletvekili Adayı Volkan Bilal Emirkanı, son dönemde, ülkede, değerlerimizden kurumlara kadar ciddi bir erozyon süreci yaşandığını belirterek, geniş yelpazede adımlar atmak için aday olduğunu kaydetti.


Emirkanı, “Daha iyi bir yönetim için var gücümle çalışacağım” dedi.


Devletin vatandaşları için var olduğunu dile getiren Emirkanı, bu nedenle, en az, aldığı kadarını hizmet olarak geri vermesinin, devletin dayandığı ana fikirlerden biri olduğunu ifade etti.


Emirkanı, bugün ülkemizde halkın verdiği vergilerin karşılığını aldığını söylemenin mümkün olmadığına işaret ederek, çocuklara, daha adil ve kalıcı bir düzen bırakmanın ise toplumsal görev olduğuna dikkat çekti.


Altyapıdan sağlık sektörüne, eğitimden ekonomiye, spordan gençlere, sanattan turizme kadar çok geniş bir yelpazede adımlar atılması gerektiğine vurgu yapan Emirkanı, tüm bunları başarabilmek ve bu ülkenin daha iyi yönetilmesine katkı sağlayabilmek için aday olduğunu söyledi.

“Ekonomik tedbirleri ve başka projeleri hayata geçirmek için çalışacağım”


Emirkanı, göreve gelmeleri durumunda açıkladıkları ekonomik tedbirler başta olmak üzere süratle bütün projelerini hayata geçirmek için var gücüyle çalışacağını belirterek, “Turizm ve eğitim sektörlerinin sadece niceliksel değil, nitelik açısından da ele alınarak uzun vadeli planlanması ve ülkeye getirisinin sürdürülebilir bir biçimde gelişmesi öncelikli meselelerden biri olmalıdır” şeklinde konuştu.


Planlamaların daha iyi yapılmasıyla çok daha büyük kazanımların elde edilebileceğini dile getiren Emirkanı, doğal güzelliklerin turizm için benzersiz fırsatlar sunduğunu ifade etti.


Emirkanı, yüksek öğrenimdeki alt yapının ise iyi bir yerde olduğuna işaret ederek, sektörün daha da gelişmesi için teşvik edilmesi gerektiğini söyledi.

“Sporun ve sigortacılığın gelişmesi için adımlar atacağım”


Meclise girmesi halinde yapmak istediği icraatlar hakkında da konuşan Volkan Bilal Emirkanı, özellikle sporla ilgili yapmak istediklerinin bulunduğunu anlattı.


Emirkanı, şöyle devam etti:


“Potansiyel sahibi yüzlerce genç sporcumuz vardır. Neredeyse tüm dallarda çok daha fazla desteğe ihtiyaç duyuluyor.


Sporun geliştiği ülkelerde mutluluk artar, suç oranları azalır, gelecek nesiller daha sağlıklı olur. Ayrıca spor toplumsal dayanışmanın da gelişmesi için olmazsa olmazdır.


Tüm dallarda altyapımızı geliştirmek ve sporcularımıza imkânlar sağlamak için var gücümüzle çalışmak için varız” .


Sigorta sektörünün gelişmesi için de katkı sağlayabileceğine inandığını belirten Emirkanı, sigortacılığın dünyanın birçok yerinde ciddi finans sağlayan sektörler arasında olduğunu ve ülkemizde de daha iyi bir noktaya taşınmasının mümkün olduğunu vurguladı.

Volkan Bilal Emirkanı kimdir?


12 Kasım 1975 yılında Almanya’da doğdu.


İlkokulu Vadili İlkokulu’nda tamamladıktan sonra ortaokul ve liseyi Bayraktar Türk Maarif Koleji’nde bitirdi.
 


Doğu Akdeniz Üniversitesi Ekonomi ve İşletme Fakültesi, İşletme Bölümü’nden mezun oldu.


Askerliğini Erenköy’de yedek subay olarak tamamladı.


Profesyonel iş yaşamına kurumsal bir sigorta şirketinde başladı.


Farklı şirketlerde üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunduktan sonra şu anda kendi sigorta şirketinde genel müdür olarak görev yapıyor.


Profesyonel iş yaşamından arta kalan zamanlarda sporla ilgileniyor.


Uzun yıllar futbol oynayan Emirkanı, hâlâ sporun içinde yöneticilik yapıyor.


Evli ve iki çocuk sahibi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110