Daire kapandı, vatandaş mağdur oldu

banner37

Trafik Dairesi Müdürlüğü, online sisteme geçiş nedeniyle Araç Kayıt, Muayene ve Ruhsatlandırma Şubesi’nde iki gün işlem yapılamayacağını duyurdu. Konudan haberi olmayan vatandaşlar mağduriyet yaşadı

Daire kapandı, vatandaş mağdur oldu
banner90
banner99

VATANDAŞ TEPKİLİ… Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Trafik Dairesi Müdürlüğü; AKOS Projesi donanım kurulumu ve testlerindeki çalışmalar nedeniyle dairenin iki gün kapalı olacağını, 6 Ocak’ta online sisteme geçileceğini duyurdu. Araç Kayıt Dairesi’nin iki gün kapalı olduğunu bilmeyen vatandaşlar, dün sabahın erken saatlerinde işlem yaptırmak için dairenin önünde toplandı. Kapıda asılı bilgi notunu gören vatandaşlar, açıklamanın yeterince duyurulmamasına tepki gösterdi.

Serap ŞAHİN

Yeni yılın ilk iş gününde, işlemlerini yaptırmak için sabahın erken saatlerinden itibaren Lefkoşa’daki Araç Kayıt Dairesi’ne giden vatandaşlar, dairenin kapısında ‘online sisteme geçiş işlemleri nedeniyle dairenin iki gün kapalı’ olduğuna dair yazıyla karşılaştı.

Vatandaşlar, söz konusu çalışmanın kamuoyuna daha önceden yeterince duyurulmamış olmasına tepki gösterdi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, Trafik Dairesi Müdürlüğü Araç Kayıt Otomasyon Sistemi (AKOS) Projesi donanım kurulumu ve testlerinde son aşamaya gelindiğini ve çalışmalar nedeniyle Araç Kayıt, Muayene ve Ruhsatlandırma Şubesi ve birimlerinin 2-3 Ocak tarihlerinde kapalı olacağını yazılı olarak açıklamıştı.

Dairenin kapalı olduğunu bilmeyen vatandaşlar, dün sabahın erken saatlerinde Araç Kayıt Dairesi’nin önünde kalabalık oluşturdu. Dairenin kapalı olmasından dolayı mağduriyet yaşandığını ileri süren vatandaşlar, “Yeni yıl bitti çalışmalar bitmedi” şeklinde duruma tepki gösterdi.

İnternet üzerinden nasıl işlem yapılacağının açıklanmadığını da dile getiren vatandaşlar, yeni yıl dolayısıyla işlemlerinin zaten yarım kaldığını ve dairenin de iki gün kapalı olmasının yaşadıkları mağduriyete tuz biber olduğunu ifade etti.

banner134

“Yeni yıl bitti, çalışmalar bitmedi”

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Trafik Dairesi Müdürlüğü, AKOS Projesi donanım kurulumu ve testlerinde son aşamada olduklarını ve çalışmalar nedeniyle Araç Kayıt, Muayene ve Ruhsatlandırma Şubesi ve birimlerinin 2-3 Ocak tarihlerinde kapalı olacağını yazılı olarak açıklamıştı.

Dairenin kapalı olduğunu bilmeyen vatandaşlar, sabahın erken saatlerinde Araç Kayıt Dairesi’nin önünde kalabalık oluşturdu. Dairenin kapalı olmasından dolayı mağduriyet yaşandığını ileri süren vatandaşlar, “Yeni yıl bitti çalışmalar bitmedi” şeklinde duruma tepki gösterdi.

“İşlemler internet üzerinden yapılabilecek”

AKOS Projesi’ne göre 6 Ocak itibarı ile seyrüsefer yenileme, muayene harcı ödenmesi, özel plaka talep edilmesi ve özel araç yurt dışına çıkış işlemlerini internet üzerinden online olarak yapılabilecek.

Bakanlığın yaptığı yazılı açıklamaya göre sistemin son testlerinin yapılacağı 2-3 Ocak tarihlerinde Araç Kayıt, Muayene ve Ruhsatlandırma Şubesi ve bölge birimlerinde işlem yapılmayacak ve 2-3 Ocak 2020 tarihlerinde yurt dışı araç çıkış işlemlerinin Gümrük Dairesi Müdürlüğü tarafından Gazimağusa Limanı ve Girne Turizm Limanı’nda çıkış esnasında yapılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75