banner6

'Dalgalanmaları düşünürsek, başarılı bir yıl geçirdiğimize inanıyorum'

banner37

'Dalgalanmaları düşünürsek, başarılı bir yıl geçirdiğimize inanıyorum'
banner151 banner143

Maliye Bakanı Serdar Denktaş, açığı kapatmak adına gerekenin yapılacağını söyledi.

Denktaş, bu yıl Türkiye’nin yapacağı ödeneklerle ilgili spekülasyonlar yapıldığına işaret ederek, farklı nedenlerle gönderilmeyen rakamlar olduğunu kaydetti.

Devlete iş yapmış insanları mağdur etmemek adına ödemelerini mümkün olduğu kadarını yaptıklarını kaydeden Denktaş, açıkların, hayat pahalılığından kaynaklandığına işaret ederek yılı artıyla kapatacaklarına inanç belirtti.

Serdar Denktaş, rakamları aşağı indirmek için çalıştıklarını, tüm bürokratların yoğun çaba harcadığını ifade etti. Denktaş, var gücüyle açığı kapatmak için çalışacağını vurguladı.

Ortaya konanın ortak bir çaba olduğunu söyleyen Denktaş, dört başkan ve bakanların beraber tartışarak kararlar aldığını belirtti. Denktaş, hükümete nifak tohumu sokulmaya çalışıldığını kaydetti. Denktaş, özlü tartışma ve eleştirilere teşekkür etti.

Krizin etkilerinin 2019 yılına da yansıyacağını söyleyen Denktaş, etkilerin vatandaşa yansıması noktasında ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

Denktaş, “Yaşanan dalgalanmaları düşünürsek, başarılı bir yıl geçirdiğimize inanıyorum. Beklenmedik bir hayat pahalığı miktarı ve dövizin tsunami yaratan etkisi yaşandı” dedi.

Vergi düzenlemesine gidilecek gelecek yıl gelir vergisinde iyi bir artış sağlanacağına inandığını dile getiren Denktaş, Kurumlar Vergisi ve Gelirler Vergisi sıkıntısının raporlama uygulamasından kaynaklandığını belirtti.

Ocak ayından itibaren yeni düzenlemeler yapmak durumunda kalacaklarını dile getiren Denktaş, kira stopajları, kayıt dışı evlerin kayda geçmesine yönelik uygulamaların gündeme geleceğini, yeni yaklaşımlarla kayıt dışılığın kayıt altına alınacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2018, 18:07
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104