banner6

Dalgaların dansı büyüledi

banner37

Ülkemizi etkisi altına alan soğuk hava ve sağanak yağışa dün de zaman zaman fırtınaya dönüşen kuvvetli rüzgar eklendi. Denizlerde, kuzeydoğudan esen rüzgarın şiddeti saatte 75 kilometreye ulaşırken, Girne Kordonboyu’nda denizden kıyıya dev dalgalar vurdu

Dalgaların dansı büyüledi
banner8

Elmas TOKAY

KKTC dün şiddetli rüzgar ve fırtınanın etkisi altında kaldı. Kıbrıs’ta önceki akşam şiddetli sağanak yağış etkili olurken, dün de şiddetli rüzgar ve yer yer fırtına görüldü. Özellikle Alsancak ve Kaleburnu’nda fırtınaya dönüşen rüzgarın şiddeti saate 114 kilometreye ulaştı.

Özellikle denizlerde, kuzeydoğudan esen rüzgarın şiddeti saatte 75 kilometre oldu. Girne Kordonboyu’nda denizden kıyıya vuran dev dalgalar dikkat çekti.
Buran: Fırtınanın şiddeti azalacak

Meteoroloji Dairesi Müdürü Raif İlker Buran, KIBRIS Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, özelikle dün akşam saatlerine kadar ülkenin kuzey ve batısından esen rüzgarın yer yer fırtınaya dönüştüğünü kaydetti.

banner134

Alsancak ve Kaleburnu’nda kuzey ve batıdan esen rüzgarın etkisinin saatte 115 kilometre hıza ulaştığını kaydeden Buran, dün sabah saatlerinde yapılan ölçümlerde, Kalkanlı’da 111, Serdarlı’da 105, Lefkoşa’da 72, Girne’de 64, Güzelyurt’ta 67, Gazimağusa ve İskele’de ise kuzey batıdan esen rüzgarın saatte 76 kilometre, fırtınamsı bir şekilde estiğini söyledi.

Bugün sabahın erken saatlerinden itibaren rüzgarın etkisini azaltacağını kaydeden Buran, yarın ise yine ülkemizde yer yer sağanak yağış beklendiğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2016, 09:06
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104