Darp etti tehdit savurdu

banner37

Lefkoşa’da eşine karşı “Ciddi darp”, “Şiddet kullanma tehdidi” ve “Kasti hasar” suçlarını işleyen zanlı S.A., teminata bağlanarak serbest kaldı

Darp etti  tehdit savurdu
banner90
banner8

Ahmet UÇAR

BOYNUNDA DARP İZİ… Lefkoşa’da önceki gün boşanma aşamasında olduğu eşini kendisinden ayrılmak istediği gerekçesiyle darp eden, öldürmekle tehdit eden ve eşinin telefonunu kıran zanlı S.A., dün mahkeme huzuruna çıkarılarak teminata bağlandı. Polis, müştekinin Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne götürülüp kontrolden geçirildiğini belirterek, müştekinin boynunda ve ayağında darp izine rastlandığını söyledi.


Lefkoşa’da, zanlı S.A. ile ayrılma aşamasında olduğu eşi arasında önceki gün yaşanan tartışma, şiddete dönüştü. Zanlı S.A., kendisinden ayrılmak isteyen eşini önce darp, sonra da tehdit etti. Bununla yetinmeyen zanlı, eşinin telefonunu duvara atıp kırarak kasti hasar suçunu da işledi.

Polis, soruşturmanın tamamlandığını belirterek teminat talep etti. Mahkeme de, zanlının teminata bağlanarak davaları görüşülünceye kadar tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Murat Plevne, olguları aktardı.

Plevne, zanlı S.A.’nın “Şiddet kullanma tehdidi”, “Kasti hasar” ve “Ciddi darp” suçlarından methaldar olduğunu söyledi. Zanlı ile ayrılma aşamasında olduğu eşi G.A. arasında 21 Mart 2021 tarihinde, saat 15.30 raddelerinde tartışma yaşandığını belirten Plevne, tartışmanın ardından zanlının, ikametgahlarının yatak odası içerisinde bulundukları esnada kendisinden ayrılmak istediği gerekçesiyle eşini vücudunun muhtelif yerlerine elleri ve ayakları ile vurarak ciddi şekilde darp ettiğini kaydetti.

banner134
Plevne, zanlının daha sonra müştekiye “Bundan sonra korkun benden, seni de aileni de öldürürüm buraya gömerim” demek suretiyle şiddet kullanma tehdidinde bulunduğunu dile getirerek, ayrıca müştekiye ait olan ve komodin üzerinde duran cep telefonunu duvara fırlatıp kırdığını, böylece kasti hasar suçunu da işlediğini vurguladı.

Müştekiye ait telefonun emare olarak alındığına işaret eden Plevne, müştekinin de aynı gün Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde kontrolden geçirildiğini anlattı.

 Plevne, yapılan kontrolde elde edilen doktor raporunda müştekinin boynunun sağ tarafında 3 adet 2 cm’lik kızarıklık, morluk, sağ ayak ön yüzeyde 3x4 cm’lik hafif kızarıklık tespit edildiğinin belirlendiğini söyleyerek, zanlının da aynı gün derdest emri gereği tutuklandığını belirtti.

Soruşturmanın tamamlandığını, zanlının ülkemizde çalışma izni ile bulunduğunu ve eşinden ayrı kalabileceği bir ikametgâh gösterdiğini belirten Plevne, zanlının davaları görüşülünceye kadar mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlının tüm seyahat belgelerine el konularak yurtdışına çıkmaktan men edilmesi, 15 günde bir en yakın polis karakoluna giderek ispat- ı vücutta bulunması, 7 bin TL tutarında nakdi teminat yatırması ve KKTC vatandaşı muteber 2 kefilin 75 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması şartıyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75