Darp suçuna 4 ay hapis cezası

banner37

Kendisiyle alay ettiği gerekçesiyle tartıştığı Erdem Mercan’a plastik okey takozunu fırlatarak, burnunu kıran ve benzer sabıkaları olan Murat Nurçin yargılanarak, hapse mahkûm oldu.

Darp suçuna 4 ay hapis cezası
banner87

Sedef BOŞNAK
Ziyamet’te, Haziran 2017’de, kendisiyle alay ettiği gerekçesiyle tartıştığı Erdem Mercan’a plastik okey takozunu fırlatarak, adı edilenin burnunu kıran ve benzer sabıkaları olan Murat Nurçin, Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yargılanarak, 4 ay hapse mahkum oldu.
Başkan Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu ve Yargıç Temay Sağer’den oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nin oy birliğiyle aldığı kararı üye yargıç açıkladı.
Üye Yargıç Temay Sağer, konu suçların ciddiyetine ve yaygınlığına dikkat çektikten sonra, KKTC’nin hukuk üstünlüğü olan bir ülke olduğunu yineleyerek, benzer sabıkasından 400 TL para cezası alan sanığın ıslah olmadığına vurgu yaptı ve “Caydırıcı ceza şart” dedi.

Ülkede yaşayan herkesin hukuk kurallarına uyması gerektiğini yineleyen Sağer, anayasaya göre, KKTC’de yaşayan herkesin, barış, güven, huzur içinde yaşama hakkına sahip olduğunu, kimsenin bu hakkı ihlal etmeye hakkı olmadığına vurgu yaptı.
Bu tür suç işleyenlere ve işlemeye tevessül edecek kişilere karşı, caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğini ifade eden Sağer, aldığı mülayim cezaya karşın uslanmayan sanığa, verilecek en uygun ve adil cezanın hapislik olduğuna kanaat getirdi.
Meseleyle ilgili tüm hususları dikkatlice değerlendirdikten sonra, tahrik unsurunu sanık lehine sınırlı oranda dikkate alıp, sanığı oybirliğiyle suçlu bulup mahkûm ettiklerini açıkladı.
Temay Sağer, müştekinin affetmediği sanığı işlemiş olduğu suçlardan ötürü 4 ay hapse mahkûm etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 09:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER