Darp zanlıları teminatla serbest

banner37

Çatalköy’deki bir diskoya terlik ve şortla girmek isteyen İlter Faik Kaya’nın ciddi şekilde darp edilmesi olayıyla ilgili tutuklanan 9 zanlı dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı

Darp zanlıları  teminatla serbest
banner87

Ahmet VAMIK

Çatalköy’de faaliyet gösteren bir diskoya terlik ve şortla girmek isteyen İlter Faik Kaya’nın ciddi şekilde darp edilmesi olayıyla ilgili tutuklanan 9 zanlı, tutukluluk sürelerinin dolmasının ardından dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

“Vahim zarar”, “Ciddi darp” ve “Darp” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar Göksel Kimyalar, Nurettin Beyazsaçlı, Haluk Güvence, Cemre Tabak, Hüseyin Arı, Bayram Sözüdoğru, Yasin Çaktu, Halil Işık ve Veli Umut Erkal, dün Girne Kaza Mahkemesi’nde teminata bağlanarak ileride yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Mahkemede söz alan zanlıların avukatları, müşteki İlter Faik Kaya’nın da zanlıları darp ettiğini belirterek teminatla serbest kalan zanlıların, polise İlter Faik Kaya hakkında şikayette bulunacaklarını açıkladı.

Soruşturma tamamlandı

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Kader Çamlıbelli’yi tanık olarak dinletti.
   Çamlıbelli, zanlılar Göksel Kimyalar, Nurettin Beyazsaçlı, Haluk Güvence, Cemre Tabak, Hüseyin Arı, Bayram Sözüdoğru, Yasin Çaktu, Halil Işık ve Veli Umut Erkal’ın 14 Haziran 2018 tarihinde saat 03.00 sıralarında Çatalköy’de faaliyet gösteren bir eğlence mekânında meydana gelen “Vahim zarar”, “Ciddi darp” ve “Darp” suçlarından methaldar olduklarını belirtti.

Mahkeme huzurunda tutuklu bulunan zanlıların, diskoya terlikle girmek isteyen İlter Faik Kaya’nın yüzüne ve vücuduna elleri ve ayaklarıyla gelişi güzel vurmak suretiyle, İlter Faik Kaya’yı ciddi şekilde darp ettiklerini ifade eden Çamlıbelli, Kaya’nın burnunun kırılmasına sebep oldukları anımsattı.

Çamlıbelli, kavga esnasında olaya müdahale etmeye çalışan müştekinin eşinin de zanlı Haluk Güvence tarafından tokatlanarak darp edildiğini söyledi. Meseleyle ilgili başlatılan soruşturmanın tamamlandığını dile getiren polis memuru Kader Çamlıbelli, zanlıların mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmalarını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlıların yurt dışına çıkışlarının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulması, en yakın polis karakoluna haftada 2’şer kez ispat-ı vücut yapmaları, KKTC vatandaşı 1’er kişinin lehlerinde 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imzalaması, 100’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalamaları ve 5’er bin TL’lik nakdi teminat karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmalarına emir verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2018, 08:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER