banner6

DAÜ Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi’ne bir katkı da Vakıflar’dan geldi

banner37

DAÜ Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi’ne bir katkı da Vakıflar’dan geldi
banner151 banner143

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi’ne bağlı olarak bugün gerçekleştirilen açılış töreniyle Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin de sağladığı destekler sonucunda “Klinik Araştırma ve Uygulama Merkezi” öğrencilerin kullanımına sunuldu.

2012-2013 Akademik Yılı’nda eğitim hayatına Tıp Programını da katan Doğu Akdeniz Üniversitesi her geçen yıl kendini yenilemeye devam ediyor. Öğrencilerin pratik yapması sonucunda öğrenimlerinde büyük bir ilerlemenin olacağına inanan Kıbrıs Vakıflar İdaresi, bu konuda Doğu Akdeniz Üniversitesi’ne katkı koymaktan oldukça mutluluk duydu.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin sunduğu katkılar sonucunda Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi Klinik Araştırma ve Uygulama Merkezi’ne Ambu seti, Nebulizatör, EKG cihazı, Pulse Oksimetre monitörü, oksijen tüpü, stetoskop ve infantometre gibi tıbbi malzemeler kazandırıldı.

Açılış gerçekleştirilirken DAÜ Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın ve DAÜ Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nahide Gökçora, Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin sergilemiş olduğu bağıştan dolayı mutluluk duyduklarını sözleriyle ifade ederken Prof. Dr. İbrahim Benter’e yardımlarından dolayı plaket takdim ederek teşekkürlerini sundular.

Gençlerin öğrenirken okudukları, gördükleri olguları gerçek hayatta uygulayabilmeleri, iş hayatında yapacakları görevde güven kazanabilmeleri ve klinik becerilerini geliştirmek açısından deneyip yanılma yönteminden faydalanmalarının son derece önemli olduğuna değinen Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Benter, Doğu Akdeniz Üniversitesi Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesine kazandırılan Klinik Merkezi’ne katkı koydukları için çok mutlu ve de gururlu olduğunu belirtti.

Sözlerini “Gençlerimizin geleceğimiz olduğunu ve onlara sahip çıkmamız gerektiğini hep söylüyorum ve söylemeye de devam edeceğim. Biz Kıbrıs Vakıflar İdaresi olarak yetişebildiğimiz yere kadar yardım etmeye devam edeceğiz. Geliri olan başka kurumlarında bu konulara daha fazla hassasiyet göstermesi sonucunda gençlerimiz çok daha iyi olanaklarla eğitim hayatına devam edebilecektir.” Diyerek sonlandırdı

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2022, 15:21
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104