banner6

Daü ile Antik Mağusa Vakfı arasında iş birliği protokolü imzalandı

banner37

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) ile Antik Mağusa Vakfı arasında, toplum yararı için kültürel, sosyal, eğitim ve araştırma alanlarında iş birliği yapmak üzere protokol imzalandı. 

Daü ile Antik Mağusa Vakfı arasında iş  birliği protokolü imzalandı
banner151

Söz konusu protokolün imza töreni, 5 Eylül 2022 Pazartesi günü, saat 12:00’de, DAÜ Vakıf Toplantı Odası’nda gerçekleşti. Törene; Ulusal Birlik Partisi Gazimağusa Milletvekili ve Antik Mağusa Vakfı Başkanı Resmiye Eroğlu Canaltay, DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu Üyesi Ersun Kutup, Sosyal ve Kültürel İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Deniz İşçioğlu, Antik Mağusa Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri Şifa Tölük ve Esra Kuşaf katıldı. Protokole, Prof. Dr. İşçioğlu ile Tölük imza koydu.

Ortak Faaliyetler Yürütülecek

Törende konuşan Prof. Dr. İşçioğlu, protokol kapsamında etkinlik, seminer, eğitim programları, bilgilendirme toplantıları ve benzeri ortak faaliyetler yürüteceklerini belirtti. Antik Mağusa Vakfı ile böyle bir anlaşma yapmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını ifade eden Prof. Dr. İşçioğlu, DAÜ’nün bir devlet üniversitesi olarak akademik çalışmaların yanında topluma hizmeti amaçlayan projelerde de yer aldığını vurguladı. Tölük de konuşmasında kendisinin de bir DAÜ mezunu olduğunu belirterek, DAÜ gibi güçlü bir kurumun Antik Mağusa Vakfı’na destek vermesinden dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110