banner6

DAÜ VYK Başkanlığı'na İlker Edip atandı

banner37

9 Aralık’ta Mehmet Bayram’ın görevinden istifa etmesiyle boşalan Doğu Akdeniz Üniversitesi Vakıf Yöneticiler Kurulu Başkanlığı’na İlker Edip'in atanmasına karar verildi.

DAÜ VYK Başkanlığı'na İlker Edip atandı
banner8

22 Aralık tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Bakanlar Kurulu, Mehmet Bayram’ın istifası ile boşalan DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu Başkanlık görevine İlker Edip’in atanmasına karar verdi.

Bakanlar Kurulu, ayrıca Doğu Akdeniz Üniversitesi Vakıf Yöneticiler Kurulu üyesi Anıl Kaya’nın istifası ile boşalan Doğu Akdeniz Üniversitesi Vakıf Yöneticiler Kurulu üyeliğine ise Hayri Orçan’ın atanmasını uygun buldu.

Yusuf Kaçmaz'ın görevine son verildi

banner134

Bakanlar Kurulu, 7 Aralık tarihli kararında ise Doğu Akdeniz Üniversitesi Vakıf Yöneticiler Kurulu üyesi Yusuf Kaçmaz'ın görevine son vrerek yerine Oğuzhan Hasipoğlu'nun atanmasını da kararlaştırdı. 

Kaçmaz'ın görevine son verilmesine gerekçe olarak "Üniversitenin Hükümet Programı'na uygun olarak yeniden yapılandırılmasına olana sağlamak" olarak gösterildi. 

Kararlar Akıncı'ya önerilecek

Bakanlar Kurulu'na alınan kararların geçerli olabilmesi için Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın onayı gerekli. Bakanlar Kurulu’nda alınan kararlar Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya önerilip onaylanması istenecek.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2016, 14:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104