Davası, 3 ay sonra görülecek

banner37

Lefkoşa’da park halindeki araçlardan hırsızlık yaptığı tespit edilen Nijeryalı Sia Marro, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi

Davası, 3 ay sonra görülecek
banner90
banner8

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefkoşa’da park halindeki araçlardan hırsızlık yaptığı tespit edilen Nijyeryalı Sia Marro, teminat emri gereği yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

“Kanunsuz kazanç ve hırsızlık” suçlamasıyla tutuklu olan Sia Marro, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayşe Kaymak Şadi, tanık olarak Polis Genel Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Gültekin Sancar’ı dinletti.

Polis memuru Gültekin Sancar, zanlının 24 Haziran tarihinde Lefkoşa’da Kadife Sokak üzerinde park halinde bulunan L. B.’ye ait kapısı kilitsiz ve penceresi açık vaziyetteki araç içerisinden 180 TL değerindeki bayan çantası ve içerisinde bulunan cüzdandaki kredi kartını çaldığını söyledi.

banner134
Zanlının 22 Haziran tarihinde ise, Taşkınköy’de S. S.’ye ait park halindeki aracın ön koltuğunda duran bayan çantası ile içerisindeki 20 TL para ve banka kartlarını çaldığını anlatan Sancar, çalınan çantanın Taşkınköy’de olay yerine yakın bir yerde atıl vaziyette bulunduğunu belirtti.

Polis memuru Sancar, zanlının olayların ardından 27 Haziran tarihinde tespit edilerek tutuklandığını söyledi.

Sancar, yapılan soruşturmada zanlının 26 Mayıs tarihinde de Gönyeli’de O. Y.’ye ait park halindeki araçtan içerisinde 500 TL para bulunan cüzdanı çaldığını da belirlediklerini söyledi.

Zanlının evinde yapılan aramada çalınan banka kartlarının birkaç tanesinin bulunduğunu kaydeden Sancar, soruşturmanın tamamlandığını ve zanlının işlemiş olduğu suçları verdiği gönüllü ifadesinde kabul ettiğini anlattı.

Sancar, zanlının işlemiş olduğu suçların ciddi olduğuna vurgu yaparak, 3 ayı geçmeyecek şekilde hükümsüz tutuklu kalmasını talep etti.

Tahkikatın tamamlandığını ve zanlının suçlarını kabul ettiğini göz önünde bulunduran Yargıç Cenkay İnan, polisin talebini yerinde bularak zanlının her halükarda 3 ayı geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 08:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75