'Davet edilmeme rağmen, protokol alanına alınmadım'

banner37

LTB Başkanı Harmancı, Hala Sultan Cami’nde düzenlenen ve TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’ın da katıldığı iftar programına vaktinden önce gittiğini ancak alana giremediğini belirtti

banner87
'Davet edilmeme rağmen, protokol alanına alınmadım'
banner90
banner8

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın da katılımıyla önceki gün Hala Sultan Cami’nde düzenlenen iftar programı için resmi davet aldığını ancak alana gittiğinde içeriye alınmadığını söyledi.

Harmancı, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Kamuoyuna doğru bilgi vermek bir gereklilik olmuştur.  Ülkemizi ziyarete gelen T.C Cumhurbaşkanı yardımcısı Sn. Fuat Oktay’ın ülkemizi ziyareti sırasında şehrimizde katılacağı iftar programına resmi olarak davet edilmiş ve elbette ülkemizi ziyarette bulunan devlet konuğumuzun katılacağı programa bizler de icabet etmek için vaktinden önce orada bulunmuştuk.

Protokol kapısında bulunan polis arkadaşımızın nezaketsizliği sonucu protokol alanına araçla alınmayışımız ve tabiri caiz ise umursamaz tavırları, umuyorum ki protokol aracımızın pahada ucuz olmasından kaynaklanmamaktadır.

Bunu dahi düşünerek kim olduğumuzu anlatmamıza rağmen sergilenen tavırlar ise bizleri temsil ettiğimiz ve bu şehirdeki insanların sahibi olduğu en önemli kurumumuzun ağırlığını ve varlığını ilgili kişilere hatırlatılması kaçınılmaz olarak yapmamız gerekendi.

Kamuoyunun bu ve benzeri konular ile bir kez daha gereksiz bir şekilde meşgul olmaması adına umuyorum ki yetkililer gereken uyarılarını yapacaklardır”.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75