banner6

Davulcu: AÖA toplumun malıdır, kapattırmayacağız

banner37

Çağ-Sen Başkanı Mehmet Davulcu, yayımladığı basın açıklamasıyla Atatürk Öğretmen Akademisi'nin toplumun malı olduğunu belirterek, kapattırmayacaklarını bildirdi. Açıklama şöyle:

Davulcu: AÖA toplumun malıdır, kapattırmayacağız
banner151

Atatürk Öğretmen Akademisi ile Lefke Avrupa Üniversitesi (AÖA-LAÜ) arasından bir süre önce imzalanan protokolün kamuoyuna sunulmaya çalışıldığı gibi masumane bir (Çifte Diploma)  anlaşması olmadığı görüldü.

Anlaşmanın kamuoyuna duyurulması amacıyla yapılan basın toplantısında imzalanan anlaşma metninin basın mensuplarına dağıtılmamış olması bile, bu anlaşmada gizlenmek istenen bir şeyler olduğunun açık göstergesidir.

Devlet ajansının muhabirine bile verilmekten kaçınılan anlaşma metninin içeriği kısa sürede ortaya çıktı. Daha önce birçok kez denenmesine karşın başarılamayan AÖA’nın kapılması bu anlaşmayla gizliden yeniden başlatılmak istenmiştir.

AÖA öğrencileri ve yetkili sendika Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) tepkilerinde haklıdır. AÖA, Kıbrıslı Türk toplumunun özgün bir eğitim kurumudur. Korunmalı ve geliştirilmelidir. Bu anlaşma “geliştirme” maskesi altında Akademiye ortadan kaldırmayı hedeflemektedir. Anlaşmanın uygulamaya konması asla kabul edilemez. Derhal ortadan kaldırılmalıdır.

Bu bağlamda, Lefke Avrupa Üniversitesi de bu sinsi niyetten hükümet kadar sorumludur. Kıbrıslı Türk toplumu açısından kendisi de bir değer olan LAÜ’nün yönetiminin de bu yanlıştan dönmesi gerektiği düşüncesindeyiz.

AÖA üzerindeki oyunlara ve kapatma girişimlerine son verilmelidir. AÖA toplumun malıdır, kapattırmayacağız…

Saygılarımızla.

Mehmet Davulcu

Başkan

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2017, 10:57
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110