banner6

Dayanışma: Suat Günsel'e peşkeş çekilen arazi arkeolojik sit alanı!

banner37

Dayanışma, Suat Günsel'e ait Girne Üniversitesi'nin denizcilik fakültesinin kullanımına verilen Girne'deki denize sıfır 20 dönümlük arazinin Arkeolojik Sit Alanı olduğunu açıkladı.

Dayanışma: Suat Günsel'e peşkeş çekilen arazi arkeolojik sit alanı!
banner151 banner143

Dayanışma tarafından konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

"Bakanlar Kurulu’nun 29 Eylül 2016 tarihli toplantısında alınan karar ile Girne yeni liman ile Eziç Peanuts’ın arasında kalan ve denize sıfır 20 dönümlük arazinin, Suat Günsel'e ait Girne Üniversitesi’nin denizcilik fakültesi uygulama derslerinde kullanılması maksadıyla Suat Günsel’e 49 yıllığına kiralandığı bilgisini aldığımızı geçen gün yaptığımız açıklama ile kamuoyu ile paylaşmıştık.

Dayanışma olarak yaptığımız araştırmada söz konusu bölgenin Koruma Çevre Planı kapsamında, Arkeolojik Sit alanı olduğu bilgisine ulaştık. Paylaştığımız haritada görüldüğü üzere Bölgenin çevresi de aynı zamanda eski eser bölgesi dahilinde.

UBP-DP hükümetine sermaye gruplarına bu ülkenin değerlerini peşkeş çekmekten derhal vazgeçmesini ve bu trajik karardan geri dönemleri çağrısı yapıyoruz. Söz konusu bölge koruma altında bir yer olmakla beraber yasal olarak da bu yerin herhangi bir özel sermaye grubuna liman olarak verilmesi kabul edilebilir bir durum değildir.

Sessiz sedasız alınan kararlar ile ülkeyi parsel parsel satan hükümetin bu konuda kamuoyuna gerekli açıklamaları yapmaya çağırıyoruz.

Takipçisi olacağız!

Dayanışma"

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2016, 12:42
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104