Dayanışmanın güzel bir örneği

banner37

Yenierenköy’de kimi öğretmen, kimi terzi, kimi belediye çalışanı olan gönüllü vatandaşlar, küçük bir atölyede dikiş makinesinin önüne oturarak “yıkanabilir” maske üretimine başladı

Dayanışmanın güzel bir örneği
banner90
banner99

GÜNDE 300 MASKE DİKİYORLAR… Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nın başlattığı maske üretim seferberliğine katılan Yenierenköy’deki duyarlı kadınlar, günde 300 maske üretiyor. Maskeler, bölgenin ihtiyacının karşılanmasında kullanılıyor

AYŞE BULUT

   Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nın başlattığı maske üretim seferberliğine Yenierenköy Belediyesi de “yıkanabilir” maske üreterek katkı koymaya başladı.

   Bölgede kimi öğretmen, kimi terzi, kimi belediye çalışanı olan gönüllü vatandaşlar, küçük bir atölyede işe koyuldu. Bazı öğretmenler de evlerinde dikiş makinesinin önüne oturarak maske dikmeye yöneldi.

   Bu seferberlik kapsamında günde yaklaşık 300 adet yıkanabilir maske üretiyorlar.

   Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, maske üretimi yapan kadınların çalıştığı atölyeyi ziyaret etti.

   Bakan Çavuşoğlu, ziyarette, atölyede görev yapan gönüllü vatandaşlara yüz siperi hediye etti.

   Nazım Çavuşoğlu, burada yaptığı açıklamada, böylesi bir dönemde meslek liselerinin ne kadar önemli olduğunun bir kez daha ortaya çıktığını söyledi.

   Başlattıkları maske üretim seferberliğine Yenierenköy’den de katkı yapıldığını kaydeden Bakan Çavuşoğlu, Yenierenköy Belediye Başkanı Yeşilırmak ve gönüllü çalışanlara teşekkür etti.

   Bakan Çavuşoğlu, “Herkes bir tarafından tutunca başarabiliriz. Bu üretilen maskeleri ihtiyacı karşılamak üzere teslim ediyoruz. Biz, birlikte güçlüyüz ve birlikte başarabiliriz” diyerek, bu süreçte herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi.

   Yenierenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak da süreç içerisinde ciddi bir maske sorunu yaşadıklarını ifade ederek, bu kapsamda bakanlığın başlattığı seferberliğe bölgedeki duyarlı öğretmenlerin öncülüğünde dikiş işinden anlayan vatandaş ve belediye çalışanlarının da katkı yaptığını belirtti.

   Üretilen maskelerin bölgenin ihtiyacını karşıladığını dile getiren Yeşilırmak, maske üretimine katkı koyan başta Bakan Çavuşoğlu olmak üzere herkese teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75