banner6

Defalarca şiddet uygulamış

banner37

Kız arkadaşını ciddi şekilde darp ettikten sonra kullanımındaki aracı ateşe veren 23 yaşındaki A.S., dün mahkemeye çıkarıldı ve yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

Defalarca şiddet uygulamış
banner151 banner143

“BENZER İKİ SUÇTAN TEMİNATLI”… Zanlı A.S.’nin ‘kendisini aldattığı düşüncesiyle’ kız arkadaşını araba içerisinde ciddi şekilde darp ettikten sonra, polisteki şikayetini geri çekmemesi halinde ölümle tehdit ettiğini, akabinde de kullanımındaki aracını yanıcı madde dökerek ateşe verdiğini belirten polis, A.S.’nin 2019 yılı içerisinde Temmuz ve Kasım aylarında da benzer suçlardan yargılanmak üzere teminata bağlandığını vurguladı. Mahkeme, ülkede yasal statüsü olmayan A.S.’yi bu kez yargılanmak üzere cezaevine gönderdi.

Emine UYSAL ÇALUDA


Başkent Lefkoşa’da Dr. Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde Alpet trafik ışıkları yakınlarında kız arkadaşını ciddi şekilde darp edip, kullanımındaki aracı ateşe veren 23 yaşındaki A.S., dün mahkemeye çıkarıldı ve yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.


“Şiddet kullanma tehdidi”, “Ciddi darp”, “İthale-i lisanda bulunmak”, “Genel rahatsızlık”, “Rahatsızlık” ile “Uygunsuz tavır ve hareket” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı, dün sabah teminat talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.


Yargıç Tutku Candaş’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Hasan Boşnak, tanık olarak Kadına Karşı Şiddeti Önleme Şubesi’nde görev yapan polis memuru Ayşe Berksan’ı dinletti.

“Boğazını sıktı, saçlarını çekti defalarca tekmeledi”


Mahkemede yeminli şahadet veren Berksan, zanlının 29.12.2021 tarihinde saat 17.30 raddelerinde Lefkoşa’da Dr. Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde bulunan Şensal Yapı Market önünde kendisini aldattığını düşündüğü gerekçesi ile JA 003 plakalı araç içerisinde kız arkadaşı olan N.P.’nin (K-23) boğazını elleriyle sıkıp, saçlarını çektiğini ve başına yumruk attığını vurguladı.


Polis memuru Ayşe Berksan, zanlının araçtan inip yolcu kapısını açtığını ve müştekinin ayaklarına defalarca tekme atarak ciddi şekilde darp ettiğine dikkat çekti.


Berksan, olayın devamında ise zanlının müştekiye karşı ithale-i lisanda bulunup, “Polisten şikayetini geri çekmezsen seni öldürürüm” diyerek şiddet kullanma tehdidinde bulunduğuna vurgu yaptı.

Zanlının daha sonra kullanımında bulunan JA 003 plakalı Toyota marka aracını, kamu düzenini bozucu davranışta bulunarak, ateşe verdiğini belirten Berksan, aracını yaktığı esnada olay yerine giden polislere hitaben yüksek sesle bağırarak “Tutuklayın be beni. Ben yaktım” dediğini, ellerini ve kollarını gelişi güzel sallayarak uygunsuz tavır harekette bulunduğunu anlattı.

Polis memuru Ayşe Berksan, zanlının suçüstü hali gereği tutuklandığını ve müştekinin Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne götürülerek gerekli vücut muayenesinin yapılmasının sağlandığını kaydetti.

Meseleyle ilgili olarak olayı gören iki tanık ifadesi temin edildiğini belirten Berksan, zanlının aynı müştekiye karşı defalarca suç işlediğine dikkat çekti.  

Berksan, zanlının 29.07.2019 tarihinde “Şiddet kullanma tehdidi” ve “Telefonda tacizlik” suçlarından, 15.11.2019 tarihinde de “Ciddi darp” suçundan dolayı teminata bağlanıp, aleyhinde dosya tanzim edildiğinin altını çizdi.

Berksan, zanlının yasal statüsü olmadığına vurgu yapıp, tutuklu yargılanmasını talep etti.


Suçların ciddiyetine bulgu yapan Yargıç Tutku Candaş, zanlının bir ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104