banner6

Değişim ve Kurtuluş Kurtuluş İttifakı Güzelyurt'ta

banner37

Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler ( TKP Yeni Güçler) ve Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) ile oluşturulan Değişim ve Kurtuluş Kurtuluş İttifakı Güzelyurt ve Lefke Milletvekili adayları, Güzelyurt pazarında esnafla buluşarak sorunlarını dinledi ve projelerini aktardı.

Değişim ve Kurtuluş Kurtuluş İttifakı Güzelyurt'ta
banner151 banner143

Geçtiğimiz Cumartesi günü gerçekleşen etkinliğe Değişim ve Kurtuluş Kurtuluş İttifakı Eş Başkanı İzzet İzcan’ın yanı sıra bazı Lefkoşa Milletvekili adayları ve çok sayıda parti üyesi de katıldı.

Güzelyurt esnafının büyük ilgisi ile karşılanan Değişim ve Kurtuluş Kurtuluş İttifakı heyeti halkın sorunlarını dinledi ve 7 Ocak 2018 tarihinde gerçekleşecek Erken Genel Seçimlerinde TKP Yeni Güçler listesine destek olmalarını istedi.

Değişim ve Kurtuluş Kurtuluş İttifakı Eş Başkanı İzzet İzcan,  Güzelyurt bölgesinin Kıbrıs’ta barışı savunan ve barış ateşlerinin ilk yakıldığı bölge olduğunu, geçmişte olduğu gibi gerektiğinde yine üzerine düşeni yapacaklarına inancının tam olduğunu söyledi. Bölgenin yatırımdan uzak kaldığını ve siyasiler tarafından yıllardır dışlandığının altını çizen İzcan, Güzelyurt esnafının çok zor durumda olduğunu ve yüzlerce esnafın kepenk kapatmak zorunda kaldığını, bölgedeki işsizlik nedeniyle genç nüfusta büyük oranda göç yaşandığını ve geriye kalan insanlarının da gelecek kaygısı yaşadığına vurgu yaptı.

Bölgeye özellikle yatırımların teşvik edilmesi, düşük faizli borç verilerek orta ölçekli işletmelerin ayakta kalmasına yardımcı olunması gerektiğini söyleyen İzcan, bu adımlar atılmazsa Güzelyurt’un daha da göç vermek zorunda kalacağını söyledi.

İzcan, bölgedeki en büyük gelir kaynağının narenciye ve hayvancılık olduğunu, hükümete geldiklerinde çiftçi, tarımsal işletme ve üretici birliklerinin tanımı, çıkartılacak yasalarla belirleneceğini, Tarıma yapılan sübvansiyonlarda şu andaki adaletsiz dağılımın önüne geçecek tedbirler alınarak, haksız kazanç önlenecek, adaletli ve eşit dağıtım yapılacağını ve çiftçilikte zenginlik sınırı getireceklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2017, 12:20
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104