Dehşeti yaşattılar

banner37

Gönyeli’de ikamet eden Argüden Kuyumculuk’un sahibi 74 yaşındaki Süheyla Argüden, gece saatlerinde kar maskeli iki şahıs tarafından evinin önünden kaçırıldı

banner87
Dehşeti yaşattılar
banner90
banner99

ÖLDÜRESİYE DÖVÜLDÜ… Gönyeli’de ikamet eden 74 yaşındaki Süheyla Argüden, dün gece kar maskeli iki şahıs tarafından evinin önünden kaçırıldı. Önce Dikmen tarafında bulunan bir bölgeye götürülen Argüden, orada ciddi şekilde darp edildi daha sonra ağzı bantlandı, kolları ve ayakları plastik kelepçeyle bağlanıp aracının içinde Alayköy Sanayi bölgesine bırakıldı. Süheyla Argüden, o halde aracını can havliyle Alayköy Polis Karakolu’na sürdü, polisten yardım istedi.

Doğan SAMER-Ahmet KARAGÖZLÜ

Ülkemizde dün akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı.

Gönyeli’de ikamet eden Argüden Kuyumculuk’un sahibi 74 yaşındaki Süheyla Argüden, gece saatlerinde kar maskeli iki şahıs tarafından aracından indiği sırada evinin önünden kaçırıldı.

Önce Dikmen tarafında bulunan bir bölgeye götürülen Argüden, orada ciddi şekilde darp edildi daha sonra ağzı bantlandı, kolları ve ayakları plastik kelepçeyle bağlanıp aracının içinde Alayköy Sanayi bölgesine bırakıldı.

Can havliyle aracını polise sürdü

Ağzı koli bandıyla bantlanan, kolları ve ayakları plastik kelepçe ile bağlanan Süheyla Argüden, bırakıldığı yerde gece saat 22.30 sıralarında aracını can havliyle Alayköy Polis Karakolu’na sürdü, polisten yardım istedi. Kadına ilk müdahaleyi karakolda bulunan polisler yaptı.

banner134
Yaralı kadın, 112 sağlık ekiplerinin olay yerindeki müdahalesinin ardından ambulansla Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Polis ekipleri teyakkuza geçti

İhbar üzerine polis ekipleri teyakkuza geçti.

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube ile Cürümleri Önleme Şubesi ekipleri ve Alayköy Polis Karakolu’nda görevli polis ekipleri, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

Olay Yeri İnceleme uzmanları, Süheyla Argüden’in aracında detaylı incelemelerde bulundu. Araçtan plastik kelepçe, bant ve şahsa ait bir adet silah çıktı. Polis araçtan başka emarelerde aldı.

Polis, eş zamanlı olarak terminal bölgesinde bulunan ‘Argüden Kuyumculuk’ isimli iş yerinde de incelemelerde bulundu. İşyerinin kapısı çilingir çağrılarak açıldı. Edinilen bilgiye göre, dükkandan herhangi bir şeyin çalınmadığı öğrenildi.

Bu arada olayın soygun amaçlı olduğu düşünülüyor.

Gazetemizin baskıya hazırlandığı saatlerde zanlıların yakalanması için polisin soruşturması sürüyordu.

Öte yandan, Süheyla Argüden’in eşi Kıbrıs’ın tanınmış emlakçı ve kuyumcularından, askeri mahkeme mukayyitliğinden emekli Ali Argüden, 4 Eylül 2012 tarihinde Kermiya bölgesindeki evinde elleri, ayakları ve ağzı kravatla kapatılmış bir şekilde ölü bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 09:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75