banner6

Demokrasinin yeniden tesisi için adayım

banner37

DP Girne Milletvekili Adayı Nurel, artık kilit değil; ‘kitle’ partisi olduklarını söyledi; ‘92 ruhuyla’ hareket ettiklerini kaydetti:

Demokrasinin yeniden tesisi için adayım
banner150 banner150 banner151 banner143

Ali ÇATAL

Demokrat Parti (DP) Girne Milletvekili Adayı Redif Nurel, ülkedeki demokrasiyi ‘1992 ruhuyla’ yeniden tesis edeceklerini kaydetti.

Kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Denktaş’ın ‘aynen Atatürk’ün bir zamanlar yaptığı gibi’ davranarak DP’yi 1992 yılında, ülkeye demokrasinin yeniden kazandırılması amacıyla kurduğunu söyleyen Nurel, “1992’de de KKTC’deki demokrasi bugünkü gibi bitmiş ve halkın da düzenden memnun olmadığı halde gidecek yeri kalmamıştı. İşte o gün, DP ortaya çıkarak, ülkeye demokrasiyi yeniden kazandırdı” şeklinde konuştu.

DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu’nun yanında olmak, ülke gailesini paylaşmak, yeniden alevlenen 1992 ruhunu yaşatmak ve demokrasi ile siyasete duyulan güveni yeniden kazanmak için milletvekili adayı olduğunu belirten Nurel, Rauf Denktaş’ın vasiyetinin yerine getirilmesi ülküsünden ise hiçbir zaman ayrılmayacağını vurguladı.

“Demokrasinin yeniden tesisi için adayım” ifadelerini kullanan Nurel, DP’nin de her geçen gün gerçekleşen katılımlarla daha da güçlendiğini herkesin gördüğünü söyledi.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) yöneticilerinin her gün yaptıkları hatalarla halkın siyasete saygısını ve devlete inancını yitirmesine neden olduğunu savunan Nurel, toplum olarak ‘çok daha iyisini’ hak ettiğimize dikkat çekti.

Redif Nurel, ‘bazı çevrelerin’ DP’nin baraj altında kalacağını her seçimden iddia ettiklerini fakat DP’nin bırakın baraj altında kalmayı, kurulan her hükümette ‘mutlaka’ yer aldığını görüldüğünü de hatırlattı.

‘Maddi beklentilerle’ yapılan anketlere itibar edilmemesi gerektiğini belirten Nurel, sahadan gelen son verilere göre, barajı sadece üç partinin geçtiğinin görüldüğünü ve bu partilerden birinin de DP olduğunu savundu.

Erken genel seçim sonrasında şekillenecek parlamentoya son derece güçlü şekilde gireceklerini de vurgulayan Nurel, en kötü senaryoya göre bile yedi vekille mecliste olacaklarını söyledi.

Halkın hem kendisine hem de DP’ye ilgisini, yaptıkları köy gezilerinde net şekilde gördüklerini de ifade eden Nurel, ‘kurultay kavgası’ gibi olayların yaşanmadığı DP’yi, halkın da bağrına bastığını aktardı.

Nurel, sözlerini şu ifadelerle sonlandırdı:

“Ülkemizi demokrasi, ekonomi ve siyaseten alanlarında hak ettiği noktaya çıkarabilecek kadrolara sahibiz. Bu hedef doğrultusunda çalışmaktan asla vazgeçmeyecek; gailemiz doğrultusunda ve Rauf Denktaş’ın izinde ülkemizi bugünkü halinden çok daha ileriye taşıyacağız.”

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110