banner6

Demokrat Parti'den üç istifa

banner37

Akdoğan ile Vadili Belediyesi’nin Demokrat Partili üç Meclis Üyesi, görevine bağımsız devam edecek

Demokrat Parti'den üç istifa
banner151

Emine UYSAL

Akdoğan ile Vadili Belediyesi’nin Demokrat Parti (DP) Meclis Üyeleri Musa Çapkın, Orsan Ülgener ve Veli Özer, partilerinden istifa etti.

Musa Çapkın, Orsan Ülgener ve Veli Özer, ortak açıklamalarında görevlerine bağımsız olarak devam edeceklerini açıkladı. Çapkın, Ülgener ve Özer, Demokrat Parti’den hükümette kalma uğruna, parti içi uygulamaları, kendi öz tabanına sahip çıkmaması, diğer parti üyelerine mevki ve menfaat dağıtılarak, partinin imajının zedelenmesi gibi gerekçelerle istifa ettiklerini açıkladı.

Ortak açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Üyesi olduğumuz Demokrat Parti’den (DP) Çapkın, Ülgener ve Özer ailesi olarak istifa ediyoruz. Belediye meclis üyeliğine bağımsız olarak devam etme kararı aldık. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar parti içinde ve uygulamalarında sergilenen tutum ve davranışlar sonucunda bu radikal kararı almak zorunda kaldık. Hükümette var olan Demokrat Parti’nin, kendi öz tabanına sahip çıkmadığı gibi diğer parti üyelerine mevki ve menfaat dağıtmada hiçbir sakınca görmemiştir. Hükümette kalmak uğruna elastik bir yapıya bürünen, partinin imajını ve saygınlığını zedeleyen yöneticilerin misyonunu tamamlamış olduğunu düşündüğümüzden istifa etmiş bulunmaktayız. Saygılarımızla.”

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2017, 08:53
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110