banner6

Denetimli serbestlik kurallarına uymadı 3 ay hapis cezası aldı

banner37

Denetimli serbestlik  kurallarına uymadı 3 ay hapis cezası aldı
banner151 banner143

Ahmet UÇAR  

   Faydalandığı denetimli serbestlik hakkı gereği belirli bir süre tahlil yaptırması gereken ancak şubat ayında verdiği idrar örneğinin sahte olduğu anlaşılan Timileyin Adebayo Egbeleke, yargılandığı Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 3 ay hapse mahkum edildi.

   Tasarrufunda 2 gram Hintkeneviri bulunan ancak 2021’in mart ayında Denetimli Serbestlik Yasası’ndan faydalanarak serbest kalan Egbeleke’nin 25 Şubat 2022 tarihinde tahlil için verdiği idrar örneğinin sahte olduğu anlaşılmıştı.

   Ebeleke’yi “Uyuşturucu madde tasarrufu” ve “Denetimli serbestlik kurallarını ihlal etmekten” yargılayan Fadıl Aksun’un başkanlığında Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyeti davayla ilgili kararını dün açıkladı.

   Mahkemenin oybirliği ile aldığı kararı okuyan Kıdemli Yargıç Şerife Katip, uyuşturucu madde kullanımına bağlı suçların vahim ve ciddi suçlardan olduğunu belirterek, kamu menfaatinin sağlanmasına yönelik bir karar üretilmesi gerektiğini kaydetti.

   Katip, sanığın lehine ve aleyhine tüm hususları değerlendirdiklerini ve suçlu buldukları sanığa 3 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104