banner6

‘Denizde Doğayı Hisset' etkinliği 8 Ağustos Pazar günü yapılıyor

banner37

‘Denizde Doğayı Hisset' etkinliği 8 Ağustos Pazar günü yapılıyor
banner151 banner143

KKTC Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu'nun, Amatör Balıkçılıkta Ülkenin en popüler gurubu olan, OGGA TEAM KIBRIS AMATÖR BALIKÇILIK , Kuzey Kıbrıs Kaplumbağaları Koruma Cemiyeti ,Girne Belediyesi , Medi Foundation ,Yaşama Sporla Bağlan Derneği ,Yeşil Barış Hareketi ,Girne Leo Kulübü ,KKTC Fenerbahçeliler Derneği,İMECE Çocuk Merkezi ,Ekor Un Ürünleri  ve Master Roaster Speciality Coffee  ile işbirliğinde organize ettiği “Denizde Doğayı Hisset” etkinliğinin üçüncüsü gerçekleştiriliyor.

Çocuklara ve gençlere doğayı ve denizi sevdirmek, nesli tükenmekte olan deniz kaplumbağalarının ülkemiz ve dünya açısından önemine dikkat çekmek, ailelere çocukları ile birlikte kaliteli zaman geçirmelerine olanak yaratmak amacıyla tüm halka açık olarak düzenlenen “Denizde Doğayı Hisset 3” etkinliği, 8 Ağustos Pazar günü Alagadi  2 sahilinde gerçekleştirilecek.

Etkinlik saat 17.00’de  kayıtların alınıp thsirtlerin dağıtımının ardından, deniz kaplumbağaları için en büyük tehlike olan  sahildeki atıklarla ilgili temizlik ile başlayacak.

Bunu  çocuk ve ailelerin birlikte kaliteli vakit geçirecekleri survivor, torba yarışı, ip çekme ve değnek oyunu olmak üzere bir çok eğlenceli ve ödüllü  aktiviteler hayata geçirilmesi  izleyecek.

Oyun ve aktivitelerin tamamlanmasının ardından saat 19:30 ‘da Kaplumbağaları Koruma Derneği ekibinin katılımcılarla birlikte  yavru deniz kaplumbağalarının denize bırakılması ile etkinlik sona erecek.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2021, 11:52
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104