banner6

Denizin rengi değişti

banner37

Denizin rengi değişti
banner150 banner151 banner143

Ayşe BULUT

   İskele’de Onur Kamping ile Makenzi Halk Plajı arasındaki dereden denize akan yeşil renkli su herkesi tedirgin etti.

   Denizin rengini değiştiren koyu yeşil renkli suyu gören vatandaşlar “denize lağım suyu akıtılıyor” diye tepki gösterirken, İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu da, söz konusu dereden akan suyun tüm bölge halkını olduğu gibi kendilerini de tedirgin ettiğini belirterek, Çevre Koruma Dairesi’nin dereden aldığı numunelerin analiz sonucunu bir haftadır merakla beklediklerini dile getirdi.

   Vatandaşların şikayetleri üzerine ekipleriyle bölgeye giderek incelemeler yaptıklarını ve Çevre Koruma Dairesi’nden yardım istediklerini anlatan İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, Çevre Dairesi’nden gelen görevlilerin 21 Nisan 2022 tarihinde dereden numune aldıklarını, ancak 28 Nisan itibarıyla halen bir cevap alamadıklarını söyledi.

   Sadıkoğlu konuyla ilgili şöyle konuştu:

   “Tüm bölge halkını olduğu gibi bizleri de tedirgin eden İskele Belediyesi Halk Plajı güzergahındaki dereden denize akan su ile ilgili 21 Nisan 2022 tarihinde Zabıta Birimi personellerimiz ile birlikte derede inceleme yaptık ve aynı gün Çevre Dairesi ekipleri de gelerek analiz için sudan numune aldı. Ancak bugüne değin Çevre Dairesi’nden tarafımıza gerek yazı, gerekse sözlü olarak dönüş olmadığından, daire personeline ulaştık ve tahlil sonuçlarını talep ettik.

   Bu süreç içerisinde Zabıta Birimimiz derenin başlangıcındaki inşaatta kazık temel çalışması yapıldığını, derede 2.5 metre derinliğinde deniz suyu bulunduğunu, bu deniz suyunun da pompa ile dereye basıldığını tespit etti.

   İlgili inşaatın yetkililerine Zabıta Birimimizce gerekli uyarılar yapıldı ve bugün (28 Nisan 2022) itibarıyla bahse konu deniz suyunun depolama yöntemiyle dereye akıtılmadan kendi içlerinde çözecekleri konusunda bilgi alındı.”

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110