banner6

Denktaş: 'Ağbal'ın sıcak yaklaşımları nedeniyle 4 ayda oldukça yol kat ettik'

banner37

Ankara, 1 Eylül 16 (T.A.K): Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş Ankara’da temaslar yapıyor. Serdar Denktaş, beraberindeki heyetle, TC Maliye Bakanı Naci Ağbal'ı ziyaret etti.

Denktaş: 'Ağbal'ın sıcak yaklaşımları nedeniyle 4 ayda oldukça yol kat ettik'
banner90
banner99

Ağbal, ziyarette yaptığı konuşmada Denktaş ve beraberindeki heyeti ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bakanlıklar olarak yapacakları ortak projelerin iki kardeş ülke arasındaki kalkınma, büyüme ve özellikle kamu maliyesi alanındaki çalışmalara katkı vermesini umduğunu kaydeden Ağbal, "Biz bugüne kadar KKTC Maliye Bakanlığı ile ilgili bir konu önümüze geldiğinde her zaman için onu bir görev addettik." dedi.

Naci Ağbal, vergi, gümrük ve kamu maliyesinin genelini ilgilendiren konularda Türkiye'nin tecrübelerini KKTC ile paylaşmaktan büyük bir memnuniyet duyacaklarını söyledi.

Türkiye'nin çok kritik günlerden geçtiğini vurgulayan Ağbal, "Bu günlerde birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin pekişmesi anlamında üzerimize önemli görevler düşüyor." diye konuştu.

Maliye Bakanı Denktaş da hükümette 4 aydır görev aldığını belirterek, bu süre içinde Ağbal'ın sıcak yaklaşımları nedeniyle oldukça yol kat ettiklerini belirtti.

KKTC mali sisteminin otomasyona geçmesi konusunda Türkiye'den gönderilen ekiplerin mükemmel bir şekilde çalıştıklarını kaydeden Denktaş, katkılarından dolayı Bakan Ağbal'a teşekkür etti.

Türkiye'nin bölgesinde önemli gelişmelerin yaşandığına dikkati çeken Denktaş, "Kıbrıs'ta da görüşme süreci devam ederken, bizim en büyük arzumuz bütün bu karmaşaların sona ermesi ama karmaşaların bugün biri biter, yarın öbürü başlar. Biz bu arada tam bir iş birliği içinde KKTC'de ekonomik kalkınmanın önünü açmak için kamu maliyesindeki düzenlemeler başta olmak üzere çok daha hızlı bir çalışma içine girmeliyiz." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2016, 18:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104