banner6

Denktaş: Anketler algı operasyonu

banner37

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, parti üzerinde oynanan tüm oyunlara rağmen DP’nin seçimlerde başarılı bir sonuç alacağına inanç belirtti.

Denktaş: Anketler algı operasyonu
banner151 banner143

Serdar Denktaş, “Bundan yüzde yüz eminim” dedi.

DP’nin cefakâr ve fedakar bir tabana sahip olduğunu ifade eden Denktaş, oynanan tüm oyunlar neticesinde tabanın parti ile olan bağının daha da güçlendiğini, partililerin sahiplenme duygusunun çok daha fazla arttığını belirtti.

Maliye Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Denktaş bu sabah Diyalog TV’de ‘Güne Merhaba’ programına konuk olarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

“7 Ocak tarihine, sorumsuzca hodri meydanlar çekilerek ancak halk düşünülmeyerek varılmak isteniyor”

İlk olarak, erken seçim kararını yorumlayan Denktaş, bu kararın alınmasında sorumluluğun iktidar ortağı UBP ve ana muhalefet CTP liderlerinde olduğunu söyledi. Denktaş, 7 Ocak tarihinin sorumsuzca hodri meydanlar çekilerek ancak halkı düşünmeyerek verilmek istendiğini kaydetti.

“Bırakın bizim siyasi tarihimizi, dünyanın hiçbir yerinde hiçbir iktidar muhalefete ‘tarihi sen belirle de bir seçim yapalım’ demedi” diyen Serdar Denktaş, UBP Genel Başkanı, Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün sorumluluğu başka bir tarafa atmak için böyle bir söylemde bulunduğu savundu.

Denktaş; “Bütçe meselesinin küçümsendiği çok net ortada” dedi.

“Ben iyi bir kaleciyim gol yemem”

‘Erken seçim kararını ana muhalefetle belirleyen iktidar ortağınız UBP’nin söylenildiği gibi size gol attığını düşünüyor musunuz?’ sorusuna da cevap veren Serdar Denktaş; “Gol attı tabirini çok sevmem. Bir ‘trıbıl’ çekmeye çalışmış olabilir. Ancak ben iyi bir kaleciyim gol yemem” diye yanıtladı.

“Tek sıkıntım bütçedir başka bir şey değil. Bütçeyi geçirelim öyle seçime gidelim”

Erken seçimden parti olarak hiçbir endişesinin bulunmadığını kaydeden Denktaş; “Tek sıkıntım bütçedir başka bir şey değil. Bütçeyi geçirelim öyle seçime gidelim. Bu konuda hiç derdim yok. ‘DP seçime hazırlıksız yakalandı’ söylemlerini geçelim. Zaten hazırlıksız parti yok. Çünkü Nisan ayında yapılacak seçime her parti zaten bir şekilde hazırlanıyordu” dedi.

“DP, dik duran, hedefi olan, o hedefe doğru yürüyen, yeniliklere cesurca imza atan bir parti”

DP’den istifa eden bazı Milletvekillerini değerlendirmesini de istendiğinde Denktaş; “Kuruluşumuzdan bu yana oynanan oyunların parçası hala daha devam ediyor. Geçmişte de DP belki çok güçlenmiş bir parti olmadı ama her zaman dik duran, bir hedefi olan, o hedefe doğru yürüyen, yeniliklere cesurca imza atan, halkın bütününü kucaklamak için azami gayret sarf eden bir partidir ve anlaşılan bu tavır pek istenilmiyor. Bu tavrımız belli ki sistemin biraz dışında kaldığımız için çok onay görmüyor. Ama değişme niyetinde de değiliz” şeklinde konuştu.

“DP’nin seçimlerde başarılı bir sonuç alacağına yüzde yüz eminim” 

Parti üzerinde oynanan tüm oyunlara rağmen DP’nin seçimlerde başarılı bir sonuç alacağına da inanç belirten Serdar Denktaş, “Bundan yüzde yüz eminim” dedi.

DP’nin cefakar ve fedakar bir tabana sahip olduğunu kaydeden DP Genel Başkanı, oynanan tüm oyunlar neticesinde tabanın parti ile olan bağının daha da güçlendiğini, partililerin sahiplenme duygusunun çok daha fazla arttığını belirtti.

“Gazetelerde yazdırılıp çizdirilenler, anketler bir algı operasyonudur”

Denktaş;  “Sonuç bellidir. O gazetelerde yazdırılıp çizdirilenler, anketler vs. bir algı operasyonudur. Bir algı yaratılmak üzere planlanmıştır. Nerden başlayıp nereye gideceği bellidir. Bunların bazılarını çok kesin biliyor, bazılarını tahmin ediyoruz. Günü gelince o hesapta görülecektir” dedi.

“Ellerinden geleni yapsınlar ama biz bu sandıktan yine dimdik çıkacağız”

‘DP’nin üzerine ne tür oyunlar, neden oynanıyor?’ sorusunu da yanıtlayan DP Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş şöyle konuştu:

“Dik duruşumuzun çok önemli bir gerekçe olduğunu düşünüyorum. Bu da birilerini korkuyor. Ancak memleketimin böylesi bir partiye ihtiyacı olduğu için vatandaşım DP’yi her dönem sahipleniyor ve sandıktan çıkarıyor. O nedenle söylüyorum ki, ellerinden geleni yapsınlar ama biz bu sandıktan yine dimdik çıkacağız.”

“Arabacıoğlu gibi bir milletvekiline partiden ziyade memleketin ihtiyacı var”

Mustafa Arabacıoğlu’nun aday olup olmayacağı konusunda son durumunda sorulduğu yayında DP Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Arabacıoğlu’nun yeniden aday olmasını gönülden istediğini bu konuda şahsına talepte bulunduğunu hatırlatarak,  “Arabacıoğlu gibi bir milletvekiline partiden ziyade memleketin ihtiyacı var. Çünkü araştırmacı, sorumluluk sahibi bir milletvekilidir. Üstüne aldığı görevi layığı ile yerine getiren, bireysel işler peşinde koşmayan, yasalarla bu memlekete fayda sağlayan bir vekildir. Bu çirkefleştirilen siyasi arenanın içerisinde yer almak istemediğini çok sıkça ifade etmiş olmasına nazaran ümidim, bu ‘çirkef’ dediği arenanın içerisinde bir çiçek olarak devam etmesidir” diye konuştu.

Serdar Denktaş, tüm ısrarlarına karşın kararı Arabacıoğlu’nun vereceğini de söylerken, şahsı için; “Kader birliği yaptığım, sırtımı güvenle dönebildiğim bir dostum” dedi.

Yeni seçim sistemi…

Yeni seçim sistemini de yorumlayan Serdar Denktaş, son yapılan teknik değişiklik hakkında bilgi verdi, DP olarak kendilerinin önerilerini açıkladı.

Denktaş, yeni seçim sisteminin bölgeciliği istenildiği oranda ortadan kaldırmayacağını, sayımın zor olacağını, ancak yaşanan aksaklıkların bir sonraki seçimde düzeltilerek yasanın rayına gireceğini söyledi.

“Mali disiplini sağlayan ekibi küçümsemek kimsenin haddi değil”

Denk bütçe konusunda özellikle bazı akademisyenler tarafından yöneltilen eleştirilere de yanıt veren Maliye Bakanı Serdar Denktaş, eleştirilerin yersiz ve siyaseten şahsına yapılmak istendiğini ancak bir kurum ve kurumsal hafızanın sahiplerinin de eleştirilerde dolaylı olarak hedef alındığını belirtti.

Denktaş şöyle devam etti:

“Dikkatli olsunlar, memleketlerine yazık ediyorlar. Bu başarıyı teslim etmemekle direnen o anlı şanlı akademisyenlerden alkış beklemiyorum lakin bir buçuk yıl içerisinde ortaya konan efor ve bu mali disiplini sağlayan ekibi küçümsemek kimsenin haddi değildir. Bu başarı yıllardan beridir özlenen ve talep edilen, kendi ayakları üzerinde durabilmenin, kendi kendimizi yönetebilmenin işareti, özüdür. Bunu kabullenmeyen beyin ancak art niyetli bir beyin olabilir.”

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2017, 18:44
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104