banner6

Denktaş: Birinci parti seçilmezsek aday olmayacağım

banner37

Serdar Denktaş, “önümüzdeki seçimlerde birinci parti seçilmememiz halinde DP Genel Başkanlığına aday olmayacağım” dedi

Denktaş: Birinci parti seçilmezsek aday olmayacağım
banner151 banner143

DP Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, 2018 yılında yapılacak genel seçimlerde birinci parti çıkacaklarına inanç belirtti. Denktaş, önümüzdeki seçimlerde partisinin birinci parti seçilmemesi halinde DP Genel Başkanlığı’na bir daha aday olmayacağını açıkladı.

"Vatandaşa hizmet ediyoruz"

Denktaş ise bir süre önce yeniden hükümete geldiklerini anımsatarak, günün büyük bir bölümünü, ev, çocuk ve ailelerinden uzak vatandaşlara hizmete ayırdıklarını söyledi.

Sıkıntılı bir dönemde, Türkiye ile ilişkilerin bozulduğu, çiftçiye, esnafa, devletle iş yapan müteahhide 2015’ten kalan ödemelerin var olduğu, maaşların taksit taksit ödendiği, mali protokolün imzalanmadığı ve bütçede sıkıntının var olduğu bir dönemde Hükümeti devraldıklarını ifade eden Denktaş, her sektörün sıkıntısını ellerinden geldiğince gidermeye çalıştıklarını belirtti.

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri’nin devam eden eylemlerinde, hükümetin onları tatmin edecek adımlar attığını ancak kabul görmediğini de dile getiren Denktaş, sundukları önerileri şöyle sıraladı:

“Mazot desteğinin kalkmasından dolayı ortaya çıkan yükün hafifletilmesi amacıyla bu yıl, ‘Tarım Destek Projesi’ adında en geç Ocak’ın 7’sinde ödenmek kaydıyla toplam 7 buçuk milyon Türk Lirası bir katkı ve Küçükbaş hayvan üreticisine yönelik, hayvan başı 15 kilo arpa hibe desteğini önerdik. Sütün fiyatını 4 kuruş arttırarak 1.32’ye çıkardık. Zaten Ziraat Bankası’nda başlatacağımız ‘Faizsiz Doğrudan Kredi Desteğini’ Kooperatif Merkez Bankası’na da yöneltmenin yollarını açtık. Arpa ve balya fiyatlarını sabit tutacağımızı söyledik. Gece yarısı saat 03.00’te aldığımız yanıt; kendilerine bir buçuk ay içerisinde vereceğimiz önerdiğimiz toplam 11 trilyonluk destek ve öneriler kendilerini tatmin etmemiş. Kurak geçen bir yılda ellerini rahatlatacak bir rakamı kabul etmeyerek, eyleme devam edeceklermiş. Kendilerine hayırlı olsun demekten başka bir şey diyemiyorum.”

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2016, 09:44
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104