banner6

Denktaş: Biz bu topraklarda kimseye yama olmayacağız

banner37

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş Güney Kıbrıs’taki okullarda dağıtılan formlar üzerinde yazılan “Hangi azınlıktansınız?” sorusuna cevap olarak şıklar arasında “Kıbrıslı Türk” seçeneği yazmasını eleştirdi

Denktaş: Biz bu topraklarda kimseye yama olmayacağız
banner151

Denktaş sosyal medya üzerinden yaptığı değerlendirmede “Kendi varlığımıza ve kendi egemenliğimize sahip çıktığımız için gurur duydum. Biz bu topraklarda kimseye yama olmayacağız, sanırım dünya da artık olması gerekeni gördü” dedi.

Denktaş paylaşımında;

“Biz her zaman tek bir şeye vurgu yaptık. Kıbrıs Türk Halkının bu topraklarda kendi kendini yönetme hakkı ve iradesi. Dönemsel olarak veya rüzgara göre değil her zaman, her yerde ve en başından beri altını çizdiğimiz tek bir kelime oldu bizim: Egemenlik.

Halkımızın bu topraklar üzerindeki egemenlik hakkı. Bugün kısa bir zaman aralığında iki ayrı haber okuduk. Birinci haber Güney Kıbrıs Eğitim Bakanlığı’nın okullarda dağıttığı formların üzerinde “Hangi Azınlıktan olduğunuzu işaretleyin” kısmında birinci sırada “Kıbrıslı Türk” seçeneği konmuş olması. Nitekim Kıbrıslı Rum Liderliği’nin bize nasıl baktığının en üst düzeyde ifadesi

“Azınlık çoğunluğa hükmedemez.”cümlesiyle Rum Lider Anastasiyadis tarafından daha önce de dile getirilmişti. İkinci haber ise İngiltere’nin eski Dışişleri Bakanı Straw’ın Independent’te yazdığı yazı: “Kıbrıs’ta çözüm adada iki ayrı devlet olduğunu kabul etmek ve Kıbrıs Türk Devletine Uluslararası tanınmışlık vermektir…” Her iki habere de baktığım zaman senelerce bizi azınlık olarak görenlere boyun eğmeyip, kendi varlığımıza ve kendi egemenliğimize sahip çıktığımız için gurur duydum. Biz bu topraklarda kimseye yama olmayacağımızı yıllardır dile getiriyoruz sanırım artık “Dünya” da olması gerekeni görmeye başladı…” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2017, 21:24
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110