banner6

DENKTAŞ: Bu babamdan bana bırakılan bir vasiyetti

banner37

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar  Denktaş, Milli Mücadele Madalyalarının Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın vasiyeti olduğunu belirterek, bu vasiyeti yerine getirmiş olmaktan çok mutlu olduğunu belirtti

DENKTAŞ: Bu babamdan bana bırakılan bir vasiyetti
banner99

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği’nin yeni yönetim kurulunu  kabul etti.

BENAN

Başbakan Yardımcılığından yapılan açıklamaya göre,  görüşmede, Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği Başkanı Gürsel Benan, yeni yönetim olarak yapacakları  hakkında bilgi verdi.

Hükümetten bir takım taleplerde  bulunduklarının altını çizen Benan, bunların başında şehit çocuklarının istihdamı ve şehit çocuklarına verilen arsaların geldiğini kaydetti.

Benan, Tekke Bahçesi Şehitliğinin çevre düzenlenmesi için belli bir bütçeye ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş ise bu talebe olumlu baktı.

DENKTAŞ

Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, yeni yönetime başarı dilerken, derneğin destek çağrılarına da imkânlar doğrultusunda her türlü olumlu katkıyı sağlayacaklarını söyledi.

Ziyaret esnasında, Milli Mücadele Madalyalarının örneğini de konuk heyete takdim eden Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, erken seçim takvimi belirlendiği takdirde seçim yasaklarının gündeme geleceğini, bu durumda madalyaları 15 Kasım’da muhtemelen hükümet yetkililerinin değil,  dernek yönetiminin dağıtacağını ifade etti.

Denktaş, Milli Mücadele Madalyalarının, KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın vasiyeti olduğunu, kendisinin de bu vasiyeti yerine getirmiş olmaktan mutluluk ve onur duyduğunun altını çizerek; “Bu babamdan bana bırakılan bir vasiyetti. Bu vasiyeti yerine getirmiş olmaktan çok mutluyum” diye konuştu.

Benan ziyaret sonunda Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş’a günün anısına plaket takdim etti.

  Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2017, 18:26
  YORUM EKLE
  banner140
  SIRADAKİ HABER

  banner111

  banner34

  banner75

  banner88

  banner110

  banner104