banner6

Denktaş: Cemevi için çalışmayı sürdüreceğiz

banner37

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, inanç ve değerlere eşit ve adil bir yaklaşımın, hoşgörü kültürünün gereği olduğunu söyledi.

Denktaş: Cemevi için çalışmayı sürdüreceğiz
banner99

Bakanlıktan verilen bilgiye göre, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, KKTC Alevi Kültür Merkezi temsilcilerini kabul etti.

Denktaş: Cemevi için çalışmayı sürdüreceğiz

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, kabulde yaptığı konuşmada KKTC’de yaşamını sürdüren her bir bireyin inanç ve değerlerine eşit ve adil bir yaklaşımın, hoşgörü kültürünün gereği olduğunu söyledi.

Bu bilinçle hareket ettiklerine işaret eden Denktaş, cemevi kompleksininin en kısa sürede tamamlanması için işbirliği içinde çalışmayı sürdüreceklerini belirtti.

Kaya: 2007’den itibaren sürdürülen çalışmalar tamamlanabilir

KKTC Alevi Kültür Merkezi Başkanı Metin Kaya, Hükümetin Cemevi Kültür Kompleksi’nin bitirilmesi için bütçede yer verilmesiyle, Kompleksin tamamlanması için 2007’den itibaren sürdürülen çalışmaların tamamlanabileceğini kaydetti.

Çalışmaların hız kazanacağını belirten Kaya konuyla ilgili verdiği sözü yerine getirdiği için Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş’a teşekkür etti.

Kaya ayrıca Alevilerin sorunlarını paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2017, 17:39
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104