Denktaş: Gazi Mustafa Kemal'i özlemle anıyoruz

banner37

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 80 yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

banner87
Denktaş: Gazi Mustafa Kemal'i özlemle anıyoruz
banner90
banner99

Denktaş mesajında, “çağın ruhunu ortaya koyan doğru, gerçekçi ve bilimsel yaklaşımları, evrensel fikirleri, insani değerlere ve özgürlüğe olan bağlılığıyla, dönemin diğer liderlerinden ayrılan, tüm dünyada yüzyılın lideri olarak saygı ile anılan, fikirleri, yaşamı ve eserleriyle ölümsüzlüğe yolcu ettiğimiz Gazi Mustafa Kemal’i bir kez daha özlemle anıyoruz” dedi.

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, Kıbrıs Türk Halkı’nın da Atatürk ilke ve devrimlerini rehber edindiğini, kendi devletini kurarak onurlu bir halk olduğunu gösterdiğini vurguladığı mesajının sonunda ise, “10 Kasım, sadece Mustafa Kemal Atatürk’ü anma değil, geleceğe ışık tutan Büyük Önder’in yolunda bilgilenme, tüm zorluklara rağmen geleceğe umutla bakma günüdür. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 80 yılında, bir kez  daha rahmet özlem ve şükranla anıyor, aziz hatırası önünde saygı ile eğiliyoruz. Ruhun Şad Olsun.”

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75