Denktaş: Hayvan refahı yasasında ihtiyaç duyulan değişiklikleri meclise sundum

banner37

Denktaş: Hayvan refahı yasasında ihtiyaç duyulan değişiklikleri meclise sundum
banner90
banner99

Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı Serdar Denktaş, Hayvan Refahı Yasasında ihtiyaç duyulan değişiklikler ile ilgili konuları Meclis’e sunduğunu ifade ederek, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü sadece temenni yapan değil, doğru yönde adımlar atabilmiş birisi olarak kutlamanın huzuru içinde olduğunu söyledi.

Seçim Ofisinden verilen bilgiye göre, sosyal medya hesabından açıklama yapan Denktaş şunları kaydetti:

banner134
“Geçtiğimiz haftalarda, Altın Patiler Derneği, Kıbrıs Hayvan Hakları Derneği, Freedom Sanctuary yetkilileri ve hayvan hakları aktivistleri ile buluştuk. Hayvan Hakları konusunda yaşadıkları zorlukları, verdikleri inanılmaz mücadeleyi anlama fırsatım oldu.

Bu görüşmede vardığımız sonuçlardan biri olan dostlarımızın yaşam hakları adına farkındalık oluşturulmasının önemi idi. Bu bağlamda destek olmak için ilk adımı bir bağış kampanyası başlatarak attık.

Diğer taraftan mutlulukla ifade edebilirim ki, yine görüştüğüm arkadaşlarının büyük katkıları ile hazırlanan Hayvan Refahı Yasası’ında ihtiyaç duyulan değişiklik önerisini geçtiğimiz perşembe günü Cumhuriyet Meclisi’ne  götürdüm.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü sadece temenni yapan değil, doğru yönde adımlar atabilmiş birisi olarak kutlamanın huzuru içindeyim.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dilek Arsoy
Dilek Arsoy - 9 ay Önce

Bu konuda Üniversite ile de işbirliği yapılması gerekiyor. Ben konunun uzmanı olarak hiç bir platformda görüş bildirmedim. Paydaşlar çeşitlidir hepsiyle görüş alışverişinde bulunmak ya da danışmak çok önemlidir. Malesef KKTC de böyle bir paylaşım yok.

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75