banner6

Denktaş: Kumpas Müteahhitler Birliği içinde

banner37

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Bağımsız Milletvekili Mehmet Çakıcı'nın Güzelyurt Hastanesi ihalesi ile ilgili iddialarını kaynağını sorarak kumpasın Müteahhitler Birliği’nin içinde olduğunu savundu.

Denktaş: Kumpas Müteahhitler Birliği içinde
banner8

Çakıcı, kamu ihalelerinde yapılan yanlış uygulamalara işaret ederek “Devlet 2 milyon TL zarara uğratıldı, ben haksızlıklara sebep olanların istifasını duymak isterim” dedi.

Hükümetin ihale yapamayacak durumda olduğunu savunan Çakıcı, “milletvekillerini salak yerine koyduklarını” söyleyerek adli soruşturma talep etti.

Çakıcı, sorumluların İyi İdare Yasası’nı uygulamakla yükümlü olduğunu ancak Meclis’e getirilen konuların bazılarının oyalama taktiği olduğunu ileri sürdü.

Mehmet Çakıcı, inşaat müteahhitlerinin şikayetlerinin de değerlendirilmediğine işaret ederek, bu tür usulsüzlük iddialarının gerektiği şekilde incelenmesini istedi.

Zaman zaman hatalar yapılabilir

banner134

Denktaş ise yanıtında İhale Yasası’nın uygulamaya yeni girmesi nedeniyle zaman zaman hatalar yapılabildiğine işaret eden Başbakan Yardımcısı Denktaş, ihalelerin düzgün ve yasaya uygun yapmaya çalışanların suçlanmasının yanlış olduğunu kaydetti.

Denktaş, “Çakıcı milletin değil müteahhitlerin vekilliğini yapıyor” dedi.

Serdar Denktaş, 2016 bütçesinin bir hafta içinde web sayfasında yerini alacağını da belirtti.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2017, 13:56
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104