banner6

Denktaş: Örgütler arası yarış bizim sorunumuz değil

banner37

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği yönetimi ile görüştü.

Denktaş: Örgütler arası yarış bizim sorunumuz değil
banner151 banner143

Başbakan Yardımcılığı ve Maliye Bakanlığı’nda saat 10.30’da başlayan görüşmede, Birlik Başkanı Mustafa Naimoğulları, Serdar Denktaş’ın, “Doğrudan Gelir Desteği’nin ilk taksitinin 15 ile 20 Haziran arasında ödeneceği” şeklindeki dünkü açıklamasını kabul edemeyeceklerini söyleyerek, “Hayvancı bir ay daha bekleyemez” dedi.

Denktaş ise, bu ödemenin dün açıkladığı tarihler arasında yapılacağını söyleyerek, “Küçük Baş Hayvan Üreticileri, ilk taksitin yüzde 50’sini almak yerine, biraz daha bekleyip, tamamını alalım dedi. Bende tamam dedim. Bu kararımı değişmem. Örgütler arası yarış ve çekişme bizim sorunumuz değil” dedi.

Denktaş , üreticilerle görüşmesi sürüyor. Üreticilerin görüşme sonrasında açıklama yapması bekleniyor.

Naimoğulları: Ne yapacağımıza yarın Çavuşoğlu ile görüştükten sonra karar vereceğiz

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş ile Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği yönetiminin 1.5 saate yakın süren görüşmesi tamamlandı.

Birlik Başkanı Mustafa Naimoğulları görüşme sonrası basına yaptığı açıklamada, “Tepkimizi ortaya koyduk, Sayın Denktaş’ı bilgilendirdik. Sıkıntılarımızı tartışmak, görüşlerini almak için geldik. Yarın öğleden sonra Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile görüşüp, ne yapacağımıza kararımızı vereceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2017, 11:47
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104