Denktaş:Tüm kısıtlamalara rağmen gereken taze para akışı için çalışıyoruz

banner37

banner87
Denktaş:Tüm kısıtlamalara rağmen gereken taze para akışı için çalışıyoruz
banner99
banner90

Başbakan Tufan Erhürman başkanlığındaki kabine, bugün son ekonomik ve siyasi gelişmelerin değerlendirildiği bir basın toplantısı düzenledi. Dışişleri Bakanlığı Uğur Umar Konferans Salonu’nda düzenlenen basın toplantısına tüm kabine üyeleri katıldı.

Toplantıda konuşan Maliye Bakanı Serdar Denktaş, ortaya çıkan durumda alınabilecek tedbirlerin alınmakta olduğunu ifade ederek, artmasının engellenebilmesinin mümkün olmadığını belirtti.

banner9
TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mevcut durumla ilgili alınması gereken müşterek tedbirleri ilettiğini ifade eden Denktaş, kamu maliyesinin bu yıl geçen yıla oranla daha yüksek bir açıkla kapanacağının göründüğünü söyledi.

Tasarruf tedbirleri üzerinde konuşulduğunu, ancak bir bütçenin yüzde 80’inin maaşlara gittiği düşünüldüğünde bunun çok mümkün olmadığını anlatan Denktaş, tüm kısıtlamalara rağmen gereken taze para akışı için çalıştıklarını kaydetti. Denktaş, bütçe geçmeden seçime gidildiğini ve denk bütçe imkanının da kaçırıldığını vurgulayarak, bu yılki ekonomik sapmalar sonucu hedeften daha da uzaklaşılarını belirtti.

Kamu reformu ile ilgili çalışmaların sürdüğünü de hatırlatan Denktaş, ithal ürünlerdeki gümrük geliş döviz kuru uygulamasının gümrüğe ilk geliş anından itibaren hesaplanması için uğraştıklarını belirtti. Denktaş, hükümetin dağılması gibi bir ihtimalin söz konusu olmadığını da vurgulayarak, el birliğiyle çalıştıklarını ve buna devam edeceklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2018, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner109