Depodaki ürünleri sattı, paraları kendi cebine attı

banner37

Kazancın düşmesinden şüphelenerek depoda sayım yapan direktör, çalışanının 157 bin 260 TL’lik ürünü faturasız olarak başkalarına sattığını ortaya çıkardı

Depodaki ürünleri sattı,  paraları kendi cebine attı

Ahmet KARAGÖZLÜ

Girne’de faaliyet gösteren Metro Plus isimli marketin direktörü son zamanlarda kazancın düşmesinden şüphelenerek depoda geriye dönük sayım yapınca, ocak ayında işe aldığı çalışanı Numan Özveren’in aylar boyunca çeşitli ürünleri faturasız olarak başkalarına satıp 157 bin 260 TL’yi zimmetine geçirdiğini ortaya çıkardı.

Metro Plus Market Direktörü Murat Kaya’nın önceki gün polise giderek şikayette bulunması üzerine tutuklanan Numan Özveren dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına davayı yürüten Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru İbrahim Varol’u tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru İbrahim Varol, Metro Plus isimli marketin direktörü olan Murat Kaya’nın önceki gün Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’ye gelerek zanlı Numan Özveren aleyhinde şikayette bulunduğunu söyledi.

“Açık, 157 bin 260 TL”

Varol, söz konusu marketin direktörü Murat Kaya’nın son zamanlarda marketin az kazanç göstermesi üzerine markette ürün sayımı yaptığını ve marketinde çalışan diğer personellerden de yaptığı araştırma sonucunda, ocak ayında marketinde işe aldığı Numan Özveren’in, kasaya herhangi bir bilgi vermeden depoda bulunan birçok ürünü market haricinde satarak kazanç temin ettiğini tespit ettiğini söylediğini kaydetti.

Murat Kaya’nın, olayın ardından zanlının işe başladığı tarihten itibaren marketinde ürün stoku sayımı yaptığını ve bu sayım sonucunda da toplam değerleri 157 bin 260 TL olan alkollü içki, sigara ve çeşitli ürünün eksik olduğunu polise bildirdiğini belirten Varol, söz konusu market direktörünün işletmesinde eksik olan ürünlerin büyük bir çoğunluğunu zanlı Numan Özveren’in sirkat edebileceği iddiasında bulunduğunu söyledi.

“Birçok ürünü faturasız sattığı tespit edildi”

Polis memuru İbrahim Varol, edinilen ifade ve bilgiler ışığında aynı gün içerisinde yapılan ilk soruşturmada, zanlı Numan Özveren’in Şanmar isimli marketin hissedarı olan Hasan Akfırat’a temmuz ayı içerisinde alkollü içki ağırlıklı olmak üzere birçok muhtelif market ürününü faturasız bir şekilde sattığının tespit edildiğini belirtti.

Olayın ardından zanlı aleyhine mahkemeden derdest emri aldıklarını belirten Varol, zanlının aynı gün içerisinde Girne’de tespit edilerek tutuklandığını söyledi.

Varol, meseleyle ilgili olarak soruşturmanın yeni başladığını ve alınması gereken ifadelerin mevcut olduğunu belirterek, zanlının serbest kalması halinde soruşturmaya etki edebileceğini, bu nedenle de zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, meseleyle ilgili tahkikatın yeni başladığını söyleyerek, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2018, 09:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER